• Обновено
2S РК LiPo Батеријата 7.4 V 4200mah 35C Батерии за РК Авион Quadcopter Литиум-Полимер Batteria 2S Бесплатен превозот

2S РК LiPo Батеријата 7.4 V 4200mah 35C Батерии за РК Авион Quadcopter Литиум-Полимер Batteria 2S Бесплатен превозот

Buyers rating:
-32 % DEN 1070.00
DEN 1574.40

Залиха

2 V
Напон На Пакет : 7.4 V
Максимален Напон По Пакет : 8. Напонот треба да се одржува помеѓу 3.4 V 4200m Ah 35 C Max 70 C За RC Хеликоптер РК Авион Quadrotor Li-ion батерија
Бренд : TCBWORTH Батеријата
Капацитет : 4200m AH
Континуирано Празнење Стапка : 35 C
Пукна го Оценувате : 70 C
Напон По Келија : 3.2 V, најдобро е со низок напон аларм
6, ќе Има мали грешки во големина на батеријата .8 V и 3,9 V кога се чуваат
5, за Време на нормална употреба батерија , ве молиме обидете се да го контролирате напон од V 3.85 V, Инаку тоа е лесно да се добие гас и да ја оштети батеријата
4, Ако долго време не го користите батеријата, тоа треба да се тестира секој месец и да се направи празнење. Тоа е најдобро да се избере полначот со спречување на overcharge, исто така можете да купите B6 полначот јас нашата продавница
2, Бидејќи батеријата на превозот времето е долго, понекогаш батеријата напон автоматски ќе се откажат, ќе има напон разликата помеѓу секој батеријата ќелија , ве молиме да користите B6 полначот изборот Li Po СКЛАДИРАЊЕ полнење на владата, на напонот ќе биде избалансиран
3, Батеријата е целосно наполнета повеќе од 48 часа, но без употреба, ве молиме празнење да 3.4 V
Предлагам Наполнете го Оценувате : 1 C
Приклучок : T/XT60/XT90/EC5/JST/TRX/XT150/СМ/БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака)
Големина : 135*42*18 MM
Тежина : 217 G
Купувачот Читање :
1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.
TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА
TCBWORTH РК Lipo батеријата 2 S 7. ве молиме бидете сигурни дека пред да го купат, Батеријата големина на толеранција опсег е плус или минус 4mm
7, Ние имаме различни видови на приклучокот, а ако ви треба друг приклучок, ве молиме оставете порака во ред
8, Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници прво, не отвори спорот, ние ќе се обидеме потрудиме да се обезбеди помош за вас
.

Основни карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Алатка Материјали:
Батеријата
Надградба На Делови/Додатоци:
Литиум Батерија
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Број На Модел На:
2S 7.4 V 4200mAh 35c
Технички параметри:
Вредност 5
Бренд Име:
TCBWORTH
Големина:
135*42*18mm
Материјал:
lipo батеријата
Капацитетот На Батеријата:
4200mAh
Празнење стапки:
35C
Напон:
7.4V
користат за:
Авион Летало Хеликоптер Quadrotor
Тип:
рк батеријата
Материјал:
lipo батеријата

Најдобри понуди

10PCS BP2832A SOP8 BP2832 СОП SMD
  • Обновено
Оценка на клиентот:

10PCS BP2832A SOP8 BP2832 СОП SMD

Други електронски компоненти директориумЕлектронска компонентаИнтегрирано колоДиодиОтпорникТранзи�

DEN 62.88