• Обновено
3/4 Лаванда Сјајот Сомот Лента Метален Сомот Лента Боја Сјајот Лента

3/4 Лаванда Сјајот Сомот Лента Метален Сомот Лента Боја Сјајот Лента

Buyers rating:
DEN 732.00

Залиха


3/4" Лаванда Сјајот Сомот Лента Метален Сомот Лента Боја Сјајот Лента
Детали :
Металик/сјај сомот лента е направен од висок квалитет на полиестер и најлон filaments и оди во континуирана боење машина. Сите метални сомот лента се со висок квалитет, добра форма, фина текстура, и висока постојаност на боја на влажно и суво триење, широко се користи во текстилната и подарок пакување.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Секоја година, ние не и минатото OEKO TEX сертификација. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина На :
3/4",3/4inch,0.75",0.75 инчи,19mm,со 1,9 cm
Ние, исто така може да ги понудиме следниве димензии :
1/4 инчи, 3/8 инчи, 1/2 инч, 5/8 инчи, 3/4 инчи, 1 инч, 1-1/2 инчи
Достапни бои :
Клиентот боја е прифатливо
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100
Снабдување Способност :
200,000 метри/ден
Пакување :
1/4 инчи : 400 метри/roll, 3/8 инчи : 250 метри/roll, 1/2 инчи : 200 метри/roll, 5/8 инчи : 150yards/ролна,другите : 50 метри/roll
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
3-14 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.
Примена :

Основни карактеристики

боја:
B123 Stried Злато Црвена
Функција:
Еко-Пријателски,Со Голема Истрајност
Бренд Име:
AMORYHEART
Материјал:
Полиестер / Најлон
Техника:
Печатени
Употреба:
Чанти,Облека,Дом На Текстил
Ширина:
3/4,3/4inch,0.75,0.75inch,19mm,1.9cm
Број На Модел На:
B123
Тип На Производ:
Webbing
Име 1:
најлон или лента
Име 2:
Bling Сомот Лента
Име 3:
Искра Лента
Име 4:
Металик Headband Лента
Името 5:
виножито сјајот лента
Името 6:
сјајот сомот лента
Името 7:
Металик Сјајот Лента
Името 8:
сјајот сомот метален лента за headband
Име 9:
металик сјајот лента

Најдобри понуди

браун најлон herringbone лента webbing лента
  • Обновено
Оценка на клиентот:

браун најлон herringbone лента webbing лента

ЗА НАЈЛОН HERRINGBONE ЛЕНТА : Стил : обична grian, мрачно, жакард,крстот жито, twill, ребрести, herringbone, chevron, пике, лежи�

DEN 7680.00