• Обновено
Бесплатен Превозот со Висок Квалитет 2 ПАРЧИЊА Во Лот 2 Вода Електромагнетниот Вентил 8Bar Притисок Мали Вентил Тело DC12V DC24V AC110V или AC220V

Бесплатен Превозот со Висок Квалитет 2 ПАРЧИЊА Во Лот 2 Вода Електромагнетниот Вентил 8Bar Притисок Мали Вентил

Buyers rating:
DEN 10248.00

Залиха


Ве молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи. Сите наши производи се 100% сосема нов во производителот на пакувањето.
2" 2 Позиција Две Начин Електромагнетниот Вода Вентил 2 W-500-50
Код Опција
Тема Опција : G и NPT
Стандарден Напон Опција : DC12 V,DC24 V,AC110 V,AC220 V
Материјал Опција : Месинг и Нерѓосувачки Челик
Нафта Печат Опција : NBR,EPDM,VITON
Спецификации и Описи
2 W350-35
2 W400-40
2 W500-50
Порт Големина
G1-1/4"
G1-1/2"
G2"
Протокот Понесе Големина
35mm
40mm
50mm
CV Вредност
24
29
48
Тип
Нормално Затворен
Начин Позиција
2/2 Начин
Материјал на Телото
2 W : Месинг(Опција : 2 S : Нерѓосувачки Челик)
Движење Шема
Direct Drive
Работна Температура
-5~+80'C(180'C)
Работен Притисок
Вода-Масло : 0~0.5 Mpa Воздух/Гас : 0~0.7 Mpa
Материјал на Печат
NBR,VITON,EPDM
Напон
AC110 V,AC220 V,DC12 V,DC24 V
Напон Спектар
±10%
Течни
Вода Нафта Гас Воздух
Серпентина
Конвенционалните(Водоотпорен)
Опис : Две позиција, две начин, нормално блиску прекинувач, магнетни електромагнетниот вода вентил. Може да биде инсталиран на секој агол, но тоа е добар избор кога хоризонтална цевка задржи нагоре. Користи за контрола на автоматски на течност и гас во гасовод.

Основни карактеристики

Материјал:
Дувачкиот
Притисок:
Среден Притисок
Температура на Медиумите:
Средна Температура
Медиуми:
Вода
моќност:
Електромагнетниот
Порт Големина:
1/8-2
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Контрола
Број На Модел На:
2W
Бренд Име:
NYPF
Стандарден Напон:
12V,24V,110V,220V
печат:
NBR,VITON,EPDM
Материјал:
Месинг,Од Не ' Рѓосувачки Челик
Серпентина:
Круг,DIN,Водоотпорен

Најдобри понуди

Бесплатен Превозот 50PCS Многу Авто Потрошувачка на Електрична Тајмер Електромагнетниот Вентил Тајмер CE Сертификација
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Бесплатен Превозот 50PCS Многу Авто Потрошувачка на Електрична Тајмер Електромагнетниот Вентил Тајмер CE Сертификација

Ве молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи Сите наши производи се 100% �

DEN 14592.00 15360.00