• Обновено
Конвенционалните Детектор на Чад YT102C 2 Жица чад аларм Конвенционалните Оптички Чад алармот

Конвенционалните Детектор на Чад YT102C 2 Жица чад аларм Конвенционалните Оптички Чад алармот

Buyers rating:
DEN 456.00

Залиха

По сите сензори се инсталирани, се применуваат сила на единица за контрола. Ве молиме оставете даночен број според вашата нарачка за испорака барање. На детектор треба да се чистат најмалку еднаш годишно. Led диодите latch на алармот. Диодите на светлото ќе се исклучи кога неволја состојба постои покажува дека детектор на чувствителност е надвор од наведениот лимит.Ако не ви се допаѓа било која специфична international express, ве молиме слободно да ни кажете, ние ќе го промени со друг. Овој детектор на е дизајниран со цел да се обезбеди отворен простор за заштита и за да се користи со повеќето конвенционални пожар control panel. Ги известат соодветните власти дека системот е во работа.
ПРЕД ДА ИНСТАЛИРАТЕ
НАПОМЕНА : Овој прирачник треба да биде постојано со сопственикот/корисникот на оваа опрема.
ЗАБЕЛЕШКА : за да Потврди дека сите детектор основи се инсталирани, дека покренувањето-уред кола биле тестирани, и дека жици е точно. Тест на сензорот(s) како што е опишано во ТЕСТИРАЊЕ дел на овој прирачник. Алармот може да се ресетираат само со еден моќ прекин. Ве молиме да се разбере односите помеѓу вредност на Фактура изјава(за сопствени грешки) и ризикот во вашата земја, како што се Бразил. За бесплатен превозот производи , ние ќе го избере една express кој е погодно и за нас . Жица сензор база на жици дијаграмот на Слика 1.
-
Почитувани Пријатели, ве Молиме љубезно Забелешка : 1. Тие флеш секои 3~5 секунди укажува дека власта се применува и детектор работи правилно.
ОПШТ ОПИС
Уредот е photoelectronic детектор користи држава-of-the-art оптички уреди со покажувач на комората. Со многу мало и агенти да воспостави долго-рок стабилна кооперативни односи . Инсталирање на сензорот во сензор база.

Основни карактеристики

Тип:
Детектор На Чад
Бренд Име:
zoanco
Број На Модел На:
YT102
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Најдобри понуди