• Обновено
Конвертор DC 12V(8V-20V) Да 12V 4А-48W Регулатор на Напон DC-DC Напојување Конвертор се Зголеми Долар Модул Водоотпорен

Конвертор DC 12V(8V-20V) Да 12V 4А-48W Регулатор на Напон DC-DC Напојување Конвертор се Зголеми Долар Модул Водоотпорен

Buyers rating:
DEN 1391.52

Залиха

Ако не сте задоволни, ве молиме контактирајте со нас за решавање на сите прашања. Ние ќе ја ќе замена на нашите превозот цена.5 На
Предлог : долгорочно работно оптоварување во помалку од 4А - (48 W)
оптоварување регулатива : ±2%
напонот пропис фактор : ±1%
динамичен одговор на ветер : 5% 200u S
Индустрија одделение конвертор, работа температура : -40°C ~ +85°C
Изградба : Умре-Фрлија Алуминиумски Домување со Користење на Зрачи силикони potting
Големина : 74 x 74 x 32-милиметри
Нето Тежина : 0. Во случај на објектот функционираат под правилна употреба на упатството за време на гаранцискиот период, ве молиме љубезно ве молиме да не контактирате и да се вратите на вашиот превозот на трошоците за замена. Ве молиме НЕ остави негативни повратни информации, без да бара помош. Ве молиме потврдете ја вашата адреса кога се на исходот од PAYPAL.280 kg
pls напомена : ве Молиме да се скрати за електрични линии на долго растојание помеѓу влезот од
Апликацијата Напон спектар на апарати :
Автомобил аларми, радио, спогодба, електрични мотори, аудио, навигација, надзор, ПРЕДВОДЕНА автомобил екранот, климатизација, фанови, соларна енергија, фотоволтаични енергија, DVD, LED светилки, мотори, пумпи, и индустриски електрична опрема и апарати, итн. Ние работиме напорно за да бидете сигурни дека СЕКОЈ КЛИЕНТ 100% задоволство.
Цена
Цената не вклучува никаква царина. Ако тоа е потребно итно да, ние може да се прати преку експрес превозот со конкурентна агент товар на трошоците. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 2 работни дена. Ве молиме, ве молиме контактирајте со нас пред исплата.
Го цениме вашиот вид разбирање.
Контакт
1. Ние ќе брод ставка на вашиот PAYPAL адресата.
12 V(8 V-20 V) Конвертор За 12 V 4А-48 W Регулатор на Напон DC-DC Напојување Конвертор се Зголеми Долар Модул Водоотпорен
Опис :
Умре-Фрлија Алуминиумски Домување со Користење на Зрачи силикони potting (е подобро од епоксидни)
Водоотпорен, Анти-шок, Прашина-доказ за заштита на
Мала тежина и ултра-компактен големина
Целосна моќ, Синхрони исправање, Висока конверзија го оценувате Повеќе од 93%
Вграден-во над/под-напон на текст, преоптоварување, Чип во текот-топлина и краток спој целосно заштита
Авто-обнова кога конвертор е во нормален оперативни
Стабилен и сигурен перформанси
Лесна и едноставна инсталација
Спецификации :
Влезниот напон спектар : DC 12 V(Напон Широк 8 V-20 V) ~ 12 V
Излезен напон : 12 V DC
Излезна струја : 4А -, 48 W
пренос на ефикасноста >93%
Бран : 80 MV, Моќ : 35 MA
Излезна струја врв max 4.

Основни карактеристики

Тежина:
0.26kg
Број На Модел На:
D12-1204-AL
Фрекфенција:
96%
Излезна Моќност:
1 - 50W
is_customized:
Yes
Тип:
DC/DC Конвертори
Големина:
74*74*32mm
Излезна Струја:
4а-Max
Излез Тип На:
DC
Влезен Напон:
DC 12V (8V-20V)
Излезниот Напон:
DC 12V

Најдобри понуди

Пејачот Везови & Darning Нога 006016008-P
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Пејачот Везови & Darning Нога 006016008-P

Се вклопува Пејач модели 1100, 1105, 1107, 1116, 1120, 1130, 1732, 2302, 2303, 2304, 2315, 2330, 2440, 2502, 2503, 2504, 2515, 2517, 2530, 2623, 2638, 2662, 3116, 3709,

DEN 528.00