• Обновено
Автомобил Стил Заврши Дијамант Црна Песок Автомобил Винил филм Тело Налепница Автомобил Заврши Со Воздух Слободен Балон За Vehiche1.52*20М/Ролна

Автомобил Стил Заврши Дијамант Црна Песок Автомобил Винил филм Тело Налепница Автомобил Заврши Со Воздух Слободен

Buyers rating:
-15 % DEN 7752.00
DEN 9120.00

Залиха


Автомобил Стил Заврши Дијамант Црна Песок В ar Винил филм Тело Налепница Автомобил Заврши Со Воздух Слободен Балон За Vehiche Motorcycle1.52*20М /Ролна
Карактеристики : 1. Оваа винил филмот е растеглив, може да се ре-крена, repositioned и се протегала со топлина пиштол, може да се примени на целиот автомобил(ентериер и екстериер површина), мотор или на мебел или на дигитален производ, Нешто ви се допаѓа, Едноставно користете ја вашата имагинација! 2. Висок квалитет на лепак, не штети на вашиот автомобил боја, без било остаток лепак ќе бидат оставени на автомобилот откако се отстрани винил, вашиот автомобил ќе изгледа сосема нов автомобил, дури и многу години подоцна. 3.Грб на винил е со Одвод на Воздух/Air Издание/Ер Слободни Изворот, направете го тоа лесно да се заврши и да го ОДБИЕ меурчиња. 4.Заштитете го вашиот автомобил од УВ зраци, Нечистотија, Маснотии, Благи Киселини. Ги красат вашата кола убаво и, исто така, го заштитите вашиот автомобил совршено. Убиство на две птици со еден камен.
Инсталација Совети : 1.За чистење на површината со триење на алкохол пред инсталирање на винил ќе ви помогне со лепенка и чистење на било кои загадувачи кои можат да предизвикаат несовршености. 2.Користење на топлина пиштол може да помогне во инсталација со правење на винил повеќе свитливи и исто така помагаат да ги отстраните брчките 3.Користејќи мека гума squeegee ќе помогне да се избалансираат меурчиња и брчки По installtion, не го стави под stronge сонце во 24 часа, а не на перење на вашиот автомобил во 48 часа.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Налепници
дизајн:
Промена На Бојата
Бренд Име:
KUNFINE
категорија:
Налепници
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
Објектот Ширина:
12cm
Објектот Дијаметар:
1inch
Тип:
Лепак Налепница
Објектот Висина:
12cm
Модел:
ОЕМ
is_customized:
Yes
Објектот Должина:
155cm
Име На Модел:
KF-F1065
Пакување:
Доаѓа Спакувана
Налепница Сместување:
Целото Тело
Материјал Тип:
ПВЦ
Тип:
Дијамант Црна Песок Автомобил Винил филм
Материјал:
ПВЦ
Употреба:
Телото Налепници
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)
Тежина:
13kg/ролна

Најдобри понуди