• Обновено
DC Напојува Жица-Во Запалива Гас Детектор Реле Излезниот гас Детектор

DC Напојува Жица-Во Запалива Гас Детектор Реле Излезниот гас Детектор

Buyers rating:
DEN 456.00

Залиха


Идеален за сите кујни. Со многу мало и агенти да воспостави долго-рок стабилна кооперативни односи .
Произведуваме голем број на независни продажбата дистрибуција на детектори на чад , запалива гас детектори, пожар системи, безбедност аларм системи, производи меѓу потрошувачите уживаат повисок статус .
Добредојдовте ODM ОЕМ. Ве молиме оставете даночен број според вашата нарачка за испорака барање.
Авто дијагностички функции со MCU интелигентен софтвер.
ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ
Оперативен Температура : -10°C до +50°C
Амбиентниот Влажност : ≤95% RH
Алармот Рог : 85d B во 3m (10 метри)
Оперативен Напон : DC9-28 V
Потрошувачка На Енергија :
-
Почитувани Пријатели, ве Молиме љубезно Забелешка : 1.Ако не ви се допаѓа било која специфична international express, ве молиме слободно да ни кажете, ние ќе го промени со друг. Тој е наменет за откривање на истекување на природен гас (метан), градот гас, и шишиња гас (пропан гас), јаглен, гас. За бесплатен превозот производи , ние ќе го избере една express кој е погодно и за нас .
Општи
Гас детектор е дизајниран за една станица употреба или за поврзување на пожар или безбедност аларм панел. Сите меѓународни изразува испорака не им е дозволено да испрати батеријата, па Батерии не се вклучени во независните пушач, енкодер и панел пратки. Ве молиме да се разбере односите помеѓу вредност на Фактура изјава(за сопствени грешки) и ризикот во вашата земја, како што се Бразил.
Гласна 85d B алармот и да ја ДОВЕДЕ сопирачките. Опремен е со здрав метал монтажа заградата за брз, лесен, и сигурна инсталација. Овој модул е дизајниран за DC Напојува жица-во апликации.
Клучни Спецификации/Специјални Функции
Откривање на сите видови на запалива гасови, природен гас (метан), пакувана гас (пропан), ТНГ (Течен нафтен Гас), LNG (Течен природен гас), јаглен, гас, вклучувајќи го и градот гас.

Основни карактеристики

Тип:
Детектор На Чад
Број На Модел На:
543c
Бренд Име:
zoanco
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Најдобри понуди