• Обновено
Бесплатен Превозот со Висок Квалитет 2 ПАРЧИЊА Во Лот 2 Вода Електромагнетниот Вентил 8Bar Притисок Мали Вентил Тело DC12V DC24V AC110V или AC220V

Бесплатен Превозот со Висок Квалитет 2 ПАРЧИЊА Во Лот 2 Вода Електромагнетниот Вентил 8Bar Притисок Мали Вентил

Buyers rating:
DEN 10248.00

Залиха


Ве молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи. Сите наши производи се 100% сосема нов во производителот на пакувањето.
2" 2 Позиција Две Начин Електромагнетниот Вода Вентил 2 W-500-50
Код Опција
Тема Опција : G и NPT
Стандарден Напон Опција : DC12 V,DC24 V,AC110 V,AC220 V
Материјал Опција : Месинг и Нерѓосувачки Челик
Нафта Печат Опција : NBR,EPDM,VITON
Спецификации и Описи
2 W350-35
2 W400-40
2 W500-50
Порт Големина
G1-1/4"
G1-1/2"
G2"
Протокот Понесе Големина
35mm
40mm
50mm
CV Вредност
24
29
48
Тип
Нормално Затворен
Начин Позиција
2/2 Начин
Материјал на Телото
2 W : Месинг(Опција : 2 S : Нерѓосувачки Челик)
Движење Шема
Direct Drive
Работна Температура
-5~+80'C(180'C)
Работен Притисок
Вода-Масло : 0~0.5 Mpa Воздух/Гас : 0~0.7 Mpa
Материјал на Печат
NBR,VITON,EPDM
Напон
AC110 V,AC220 V,DC12 V,DC24 V
Напон Спектар
±10%
Течни
Вода Нафта Гас Воздух
Серпентина
Конвенционалните(Водоотпорен)
Опис : Две позиција, две начин, нормално блиску прекинувач, магнетни електромагнетниот вода вентил. Може да биде инсталиран на секој агол, но тоа е добар избор кога хоризонтална цевка задржи нагоре. Користи за контрола на автоматски на течност и гас во гасовод.

Основни карактеристики

Материјал:
Дувачкиот
Притисок:
Среден Притисок
Температура на Медиумите:
Средна Температура
Медиуми:
Вода
моќност:
Електромагнетниот
Порт Големина:
1/8-2
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Контрола
Број На Модел На:
2W
Бренд Име:
NYPF
Стандарден Напон:
12V,24V,110V,220V
печат:
NBR,VITON,EPDM
Материјал:
Месинг,Од Не ' Рѓосувачки Челик
Серпентина:
Круг,DIN,Водоотпорен

Најдобри понуди