• Обновено
Tectra 2 ПАРЧИЊА BP-511 BP-511A Li-ion Батерија + USB 2-канален Полнач за Canon G6 G5 G3 G2 G1 EOS 300D 50D 40D 30D 20D 5D MV300i

Tectra 2 ПАРЧИЊА BP-511 BP-511A Li-ion Батерија + USB 2-канален Полнач за Canon G6 G5 G3 G2 G1 EOS 300D 50D 40D

Buyers rating:
-15 % DEN 1060.00
DEN 1247.52

Залиха

19 Ib)
Претпазливост :
Полнење на батерија пред користење
- Само користи посебни држачи
Чувате батеријата терминали чисти
Секогаш чувајте ја батеријата во суво место
Не предизвикувајте краток спој на батеријата пакет
Не расклопување на батеријата пакет
Не го изложувајте батеријата на висока температура
.
Спецификација :
Влез : DC 5 V / 1 A(Мин)
Излез : наизменична СТРУЈА 8. Висока Густина На Енергија, Екстра Долг Живот, Меморија За Слободни
3.Постојан струја контрола за да се спречи во текот-напон, над-полнење, кратки-коло заштита.4 V/800m A(x1) DC 8.Со микро USB кабел за лесно полнење.Мек старт функција за да се избегне штета од големи наплатат струја додека се полни. Премиум Литиум јонска клетки Нова Батерија на Пакет
2. Екстра Моќ, Повеќе Снимки за Вашиот Камери
Држачи За Функција :
1.4 V/600m A(x2)
Материјал : ABS+PC
Производ Големина : 115x75x28mm
Пакет Големина : 120x80x40mm
Тежина : 88g(≈0.Prefect за патување и за домашна употреба, Преносни и удобен за носење.Наполнете две батерии истовремено и независно.Со LED индикатори да се покаже секој статус на батеријата.Tectra 2 парчиња BP-511 BP-511 A Li-ion Батерија + USB 2-канален Полнач за Canon G6 G5 G3 G2 G1 EOS 300 D 50 D 40 D 30 D 20 D 5 D MV300i
BP-511/BP-511 A 7.Дизајниран за Canon BP-511/BP-511 A Батерии
2.4 V/1800m Ah Li-ion Батерија за Камера на Canon
Компатибилен со :
За Canon СМ-MV Серија : DM-MV30, ДМ-MV30i, ДМ-MV100 Xi, ДМ-MV400, ДМ-MV400i,
ДМ - MV430, ДМ-MV450, ДМ-MV450i
За Canon за EOS Серија : 10 D, 20 D, 30 D, 5 D, 300 D, 50 D, Digital Rebel, Бакнеж Дигитални
За Canon-ФВ Серија : FV100, FV200, FV30, FV300, FV300 Комплет, FV40, FV40 Комплет
За Canon FVM Серија : FVM1, FVM10
За Canon IXUS Серија : IXUS V2, IXUS V3
За Canon IXY Серија : IXY DVM
За Canon MV Серија : MV300, MV300i, MV400, MV400i, MV430i, MV450i, MV500, MV500i,
MV530i, MV550i, MV600, MV600i, MV630i,MV650i, MV700, MV700i, MV730i, MV750i
За Canon MVX Серија : MVX100i, MXX150i, MVX1i, MVX2i
За Canon Optura Серија : 10, 20, 50 MC, 100 MC, 200 MC, Пи, Xi
За Canon Power Shot Серија : G1, G2, G3, G5, G6, Pro90 Е/G1
За Canon PV Серија : PV130
За Canon јас zr Серија : ZR10, ZR20, ZR25 MC, ZR30 MC, ZR40, ZR50 MC, ZR60, ZR65 MC,
ZR70 MC, ZR80, ZR85, ZR90
Пакетот Вклучува :
2 x BP-511/BP-511 A Батерии
1 x USB 2-канален Полнач
1 x Микро Полнење Кабел
Батеријата Функција :
1.

Основни карактеристики

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
BP-511
Тип:
Стандардна Батерија
Бренд Име:
Tectra
Употреба:
Камерата

Најдобри понуди