• Обновено
M18 ултразвучно сензор ,UB1000-18GM75-I-V1

M18 ултразвучно сензор ,UB1000-18GM75-I-V1

Buyers rating:
DEN 7680.00

Залиха


Технички податоци
Општи Спецификации
Уреди со покажувач на оддалеченост од 70..1000mm
Прилагодување на опсегот 90..1000mm
Неупотребливи област 0..70mm
Стандард целна плоча 100mm × 100mm
Трансдуцерот фреквенција За 255 k Hz
Одговор одложи За 125ms
Индикатори/Оперативни средства
Сина LED Моќ на
LED жолта ознака на префрлување
државата Трепка : програма
функција објект откриен
LED црвено трајно црвена : Грешка Црвена,
трепка : програма функција,
објектот не се откриени
Електрични спецификации
Оперативен напон U B 10..30 VDC,ripple10%сп
Не-оптоварување снабдувањето со струја ≤ 45m A
Излез
Излез тип 1 аналоген излез 4..20m A
Резолуција 0.35 мм на max.уреди со покажувач на опсег
Отстапување на карактеристични
крива ±1% од полн обем вредност
Повторете точност ±0,1% од целосниот обем вредност
Оптоварување отпорност 0 300..Ohm
Температурата влијание ±1,5% од полн обем вредност
Амбиентални услови
Температурата -25..70°C
Температура на чување -40..85°C
Механички спецификации
Заштита одделение IP67
Конекција Конектор M12x1,4-ПИНСКИ
Материјал
Домување месинг,никел-обложено
Трансдуцерот епоксидна смола/шупливи стакло
сфера мешавина; Полиуретан пена

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
сертификација:
CCC,CE
Тип На Прекинувач:
Фотоелектрически Префрлате
Гаранција:
половина година
Број На Модел На:
UB1000-18GM75-I-V1

Најдобри понуди

M18 ултразвучно сензор ,UB500-18GM-U-V1
  • Обновено
Оценка на клиентот:

M18 ултразвучно сензор ,UB500-18GM-U-V1

Технички податоциОпшти СпецификацииУреди со покажувач на растојание од 30..500mmПрилагодување на опсегот

DEN 7680.00