• Обновено
KUS Морски Voltmeter Мерач Водоотпорен Брод Автомобил Камион RV Батеријата Volt Метар Челични Рамки 8-16V 52mm

KUS Морски Voltmeter Мерач Водоотпорен Брод Автомобил Камион RV Батеријата Volt Метар Челични Рамки 8-16V 52mm

Buyers rating:
DEN 1915.20

Залиха

IP67 Водоотпорен, Stepper Мотор,Обратна Поларитетот Заштита, Црвена или Жолта позадина светлина * Прикажува статусот на генератор и батеријата. Абнормални напони може да се прикажува точно * Користете подвижни-магнет принцип да се вози на игла, кој добра издржливост и анти-вибрации * Рамки Материјал : SUS316,Двоен слој анти-fogging стакло * Инсталација Димензија : 52mm(2") * Инсталација : код мерач да baseboard директно со рака * Приклучок : интегрираат 12 V/24 V patchcord * Позадина светло, Црвено или Жолто * Покажува Опсег : 8~16 V * Работен Напон : 12 V * Јачина : 8~16 V * Заштита одделение : IP67 за предна страна;IP65 за задната страна

Основни карактеристики

Бренд Име:
KUS
Производителот Дел Број:
CPVR-БС-8-16
Објектот Должина:
10
Објектот Ширина:
6
Објектот Висина:
6
Објектот Тежина:
0.25
Материјал Тип:
Нерѓосувачки челик & пластика
Специјални Функции:
IP67 Водоотпорен, Stepper Мотор
Осветленост Дел Број:
CPVR-БС-8-16
Земја/Регион на Производство:
Кина
Поставување на Возило:
ПРЕД
Другиот Дел Број:
CPVR-БС-8-16
СИГНАЛ:
8-16V
Mtg Дупка:
2-1/16
Опсег:
8-16V
Лице:
Црна
Работни Volt:
12v
рамки:
Нерѓосувачки Челик

Најдобри понуди