• Обновено
BERGRAND 1PAIR H1 55W Халоген Сијалица Виножито Злато 2900K Светлата Сијалица Светла за Магла P14.5s Xenon Светилка автомобили & мотори

BERGRAND 1PAIR H1 55W Халоген Сијалица Виножито Злато 2900K Светлата Сијалица Светла за Магла P14.5s Xenon Светилка

Buyers rating:
DEN 600.00

Залиха

58
вати :
55w
база :
P14.
П : Што е декларацијата на вредност? Јас ќе плаќаат никакви дополнителни пари?
A : Декларација на вредност е вредноста што се бара од страна на царинската управа, се разликува од вистинската вредност.5s Виножито Злато Халоген Светлата за Магла Светлина Xenon 2900 K Надворешни Светлина Замена Автомобил Сијалица DC12 V 1 PAIR Халоген светлата, магла сијалица Виножито злато светлина, 2900k брилијантен жолто злато светла, долг живот Поголема видливост и да се обезбеди безбедно возење во лоши временски услови Помалку од 15 минути, за да се инсталира (Вистински Plug-and-Play) Не модификација бара Директна замена за автомобили со H1 (1 игли-конектори) светилки опремени
BERGRAND 1 PAIR H1 55 W Халоген Сијалица Виножито Злато 2900 K Светлата Сијалица Светла за Магла P14.
Но повисока температура на бојата е, полошо патот ефект ќе биде, пократок животен век.
Item Title :
BERGRAND 1 PAIR H1 55 W Халоген Сијалица Виножито Злато 2900 K
Светлата Сијалица Светла За Магла P14.5s Xenon Светилка автомобили & мотори
категорија :
Халоген Сијалица H1 55 W Светлата
volt :
12v
засилувач :
4.5s Xenon Светилка автомобили & мотори
П : сакам бела боја на светлина, како да се избере боја температура?
Повисока температура на бојата значи бела светлина, халоген сијалица е тешко да се светлина чиста бела.lumens :
1550
кп :
120
cri :
99
боја temp :
3050
г.
Ниска вредност е лесно за царинење и слободни должност.часови :
225
забелешки :
помошни светилка
ВИНОЖИТО ЗЛАТО чаша
итни vehical светилка
халоген гас
светлата светилка
спецификации потврдена против ANSI-SR25 D1997
стил : H1 ХАЛОГЕН СИЈАЛИЦА ВИНОЖИТО
BERGRAND 1 PAIR H1 55 W Халоген Сијалица Виножито Злато 2900 K Светлата Сијалица Светла за Магла P14.5s
стакло :
T2-3/4
филамент :
C8
fil.

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Други
боја:
Виножито Златна
Тип Socket:
H1
Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
BERGRAND
Температура На Боја:
2000-3000K
Wattage:
55W
Автомобил Марка:
Универзална
Напон:
12V
Извор На Светлина:
халоген
Автомобил модел:
Универзална
фитинг:
h1 55w
Тип На Сијалица:
Автомобил Стил
светлата сијалица:
автомобил светлина
Правец На Ветер:
Светлина
светлината автомобил:
Халоген Светла
h1 55w:
H1 55W Халоген
h1 светлата:
H1 55W Светлата
H1 55W Виножито Злато:
h1 магла светлина
H1 Xenon Светилка:
h1 светлина
ксенон светилка:
h1 халоген

Најдобри понуди