• Обновено
Ruiandsion 4PCS 3.6 W AC12V 24V Супер Светло T15 W16W 921 36 СМД LED 2835 Автомобил Авто Canbus Жолта Црвена Бела

Ruiandsion 4PCS 3.6 W AC12V 24V Супер Светло T15 W16W 921 36 СМД LED 2835 Автомобил Авто Canbus Жолта Црвена

Buyers rating:
-10 % DEN 432.00
DEN 479.52

Залиха


Ruiandsion 4 PCS 3.6 W AC12 V 24 V Супер Светло T15 W16 W 921 36 СМД LED 2835 Автомобил Авто Canbus Жолта Црвена Бела
1.Ruiandsion Осветлување гарантира висок квалитет со 1 години гаранција
2.Висока Лумен излез 660 Lm/крушка , навистина се нарекува неверојатно висока осветленост
3.Едноставна инсталација
4.Нема штета ако нормална,значи и долг живот
Сијалица Тип : T15
Бренд : Ruiandsion
Производителот Дел Број : T15-2835-33-W
Зрак Тип : Висока Зрачна
Напон : 12v-24v
Дијаметар : 15mm
Должина : 44mm
Актуелни : 300m A тестирани во 12 V
Моќност : 3.6 W по сијалица
Температура на бојата : 6000 K
Canbus или не : Canbus за повеќето автомобили
Работна Температура : -30°C - + 85°C
Замена : 912 921 906 904 902 W16 W
Лумен : 660lm
Пакување : анти-статички торба
Употреба : автомобил led паркинг,обратно,резервна копија,царинење,читање,табличка светлина
оваа сијалица е canbus сијалица,но не и одговара на сите автомобил
За некои morden автомобили ECU-s ( како што се : Автомобили на BMW, AUDI, "ФОЛКСВАГЕН", БЕНЦ,Skodan и така натаму) , можеби ќе има порака за грешка, тогаш ќе треба да додадете дополнителни отпорници за да се избегне овој проблем. Бели Црвени Жолто/Жолта

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
Црвена, Бела, Жолта
Интерфејс Тип:
T15
Напон:
12V/24V
Име На Модел:
XCT15-2835-36-Y
Тип На Објект:
Паркинг Светла
Објектот Тежина:
0.01
Бренд Име:
Ruiandsion
Wattage:
3.6W/Bulb in real
За Возило Брендови/Модел:
Универзална
Lumens:
660Lm
LED тип:
Samsung 2835 чипови
боја:
Бело/Црвено/Жолта
Напон:
AC12-24V,Non-polarity
Led количина:
36pcs SMD по сијалица
Големина:
15mm(Dia.)*34mm(L)
Електронски тековната:
На 300mA тестирани во 12V
Canbus или не:
Canbus за повеќето автомобили,но, не на сите
Работна температура:
-30~+85 степен clesius
крстот референца:
T15 912 921 906 904 902 W16W
Примена:
автомобил,мотор,брод и 12v/24v возила

Најдобри понуди

Целосна,almaznaya Дијамант Вез,5D,Дијамант Сликарство Црвен камион Колекции,Крстот Бод,3D Дијамант Мозаик,Везана,Занаети,Божиќ
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Целосна,almaznaya Дијамант Вез,5D,Дијамант Сликарство Црвен камион Колекции,Крстот Бод,3D Дијамант Мозаик,Везана,Занаети,Божиќ

Доволно смола дијаманти.Целосна,almaznaya Дијамант Вез,5 D,Дијамант Сликарство Црвен камион Колекции,Крстот

DEN 233.00 338.40