• Обновено
315/433Mhz Безжичниот Далечински Управувач Switch 24V2CH Реле Приемник Модул и 2 парчиња Праска Предавателот со 2Buttons

315/433Mhz Безжичниот Далечински Управувач Switch 24V2CH Реле Приемник Модул и 2 парчиња Праска Предавателот

Buyers rating:
-10 % DEN 643.00
DEN 714.24

Залиха

Притиснете го копчето за Учење Копчето, додека за Led индикаторот. Ве молиме забележете дека :
Тука е the1*1 CH и 2*2buttons далечински управувач.
Latched/Интер-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете други копче->Off
Притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .
Превозот Цена : ако имате било превозот се изразуваат(како на пр : DHL,EMS,Fedex ),ве молиме контактирајте со нас прво,ние може да ви даде некои попуст. Тоа може да се промени со Заварување на самото Место од страна на Лемење.
Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off
Чувајте притискање на едно копче работи /НА. олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .
Безжичен Далечински Управувач Switch 1 Receiver Одбор & 2 Transmitter Далечински Контролер
Пакување листа :
1x Приемник
2x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со продавачот
Спецификација :
1. ( 1 channel switch( приемник) треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател).(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Расчистување Код : Одржување притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот додека LED индикатор и блиц брзо, тоа значи кодот се расчисти успешно.Примачот
Channel : "2 CH
Декодирање : Учење код (бутване/Не-Latched .притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател )
Метод на учење : Текст моќ за Примачот .Примена : Нашите производи се широко се користат во вклучите далечинскиот управувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.

Основни карактеристики

боја:
DC24V315MHZ, DC24V433MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
0-500M
Број На Модел На:
SKU6221
Гаранција:
1
Карактеристики:
Безжичен далечински управувач Префрлате
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Најдобри понуди