• Обновено
12V Мини Hi-Fi PAM8610 Стерео Аудио Засилувач Одбор 2X10W Dual Channel D Класа Најниска Цена

12V Мини Hi-Fi PAM8610 Стерео Аудио Засилувач Одбор 2X10W Dual Channel D Класа Најниска Цена

Buyers rating:
DEN 84.48

Залиха

) широк од 19 40mm X Субјективна звук искуство : PAM8610 (10 W) моќ да го PAM8406 (6 W) поголема, повеќе моќни звучници може да се вози, се најде овој засилувач одбор може да се вози два 25 W јазик. Одбор големина : Долго 40mm X (со исклучок на истакнатите делови на јачината на звукот potentiometer, итн.
Моќта засилувач коло дизајнирани со помош на официјалниот стандард, чип користи избор на НАС увозот, оригинални Longding микро Класа D засилувач чип. Добар производ, чип е потребно и на поголемиот дел од љубителите на музиката за споделување, ова е нашата конзистентна филозофија! На засилувач со ултра-висока ефикасност, голема моќ, во случај на 12 V напојување може излез 10 W + 10 W на моќта, чип без перки, но исто така и со прегревање, во текот тековната заштита функција, функцијата може да се каже дека се многу моќни. (Позитивни надвор и негативни внатре) Неодамна се најде да имаат лоши бизнис да го купат овој производ за да копирате, изработка, PCB дизајн, и capacitor материјали не како нашата, ние имаме апсолутна увоз оригиналниот IC, заедно со одлична PCB дизајн и машина за сместување лемење, стабилен и сигурен перформанси. Слушнете навистина изненаден, тешко е да се верува дека таков еден мал дел од чипот може да се издаде толку голема јачина, стерео ефект е многу добар, што укажува на висок степен на чип каналот поделба. ! Преглед : Кога напојување напонот на ДК 8 V-12 V, PAM8610 биде во можност да 4Ω оптоварување 10 W + 10 W излезна моќност, висока-квалитет на звук. PCB компонента сместување уредната линија со НАС FCC стандарди, сите користејќи вистински компоненти со користење на уреди способни за долгорочна стабилност. Технички Параметри : Моќност : обично 10 W Напон : DC DC8 V-12 V Може да се вози говорници : 10 W-15 W, 4 -8 Евра Евра Изградена-во моќта, влијанието на звукот поништува коло, без моќ на влијание звук Физичка слика : Компактен одбор, 3.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
PAM8610
Бренд Име:
HAILANGNIAO
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Најдобри понуди

5PCS/МНОГУ MAT02EH MAT02-ЕЈ MAT02 ЕЈ МОЖЕ ДА-6
  • Обновено
Оценка на клиентот:

5PCS/МНОГУ MAT02EH MAT02-ЕЈ MAT02 ЕЈ МОЖЕ ДА-6

Ние брод во светот. Дали ви наплаќаат дополнителни даночни?Без дополнителни давачки или такси се наплаќ

DEN 1008.00
Freeshipping HD74LS20 HD74LS20P
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Freeshipping HD74LS20 HD74LS20P

Време На Испорака : Земја Прибл Време на испоракаКина Пост ВоздухMail сад, Велика Британија, Австралија 2030

DEN 724.00 762.24
20PCS/МНОГУ PC900V PC900 НАТОПИ-6
  • Обновено
Оценка на клиентот:

20PCS/МНОГУ PC900V PC900 НАТОПИ-6

Должност и брокерски трошоци?Ние не сме одговорни за било обврска, данок или брокерски наплаќа од вашат

DEN 288.00
Freeshipping TSM12 TSM12M
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Freeshipping TSM12 TSM12M

Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор Ако не сте добиле вашата

DEN 588.00 618.24
50PCS/МНОГУ MUR1610CT S8020L F12C20C SR1630 TO220 ДА-220
  • Обновено
Оценка на клиентот:

50PCS/МНОГУ MUR1610CT S8020L F12C20C SR1630 TO220 ДА-220

Увозни давачки или такси 1, Увозните давачки, даноци и други трошоци настанати во вашата страна не се вкл

DEN 1186.00 1248.00
Freeshipping SSC1S311 1S311
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Freeshipping SSC1S311 1S311

УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.

DEN 588.00 618.24