• Обновено
Оригиналниот Syma X5HW 2.4 G РК Летало РК quoadcopter со HD Камера FPV 2.4 G 4CH RC Хеликоптер

Оригиналниот Syma X5HW 2.4 G РК Летало РК quoadcopter со HD Камера FPV 2.4 G 4CH RC Хеликоптер

Buyers rating:
-44 % DEN 2871.00
DEN 5126.88

Залиха

Можете да очекувате 8 минути од времето лета со акции на батеријата.Функција : нагоре/надолу,лево/десно sideward борба,напред/назад,свртете лево/десно,со жиро/led светла,А 360-степен 3 D и специјални функции(континуирано валање) Точка Discriptions : Brand Name : Syma Точка Име : FPV Реално Време Пренос 4 CH РК Quadcopter Предмет БР.Полнење со високи перформанси на батеријата.Карактеристики : WIFI FPV со камера. Оваа quadcopter доаѓа со секоја работа што треба да лета, вклучувајќи завртки за возачот и екстра реквизити 1 батеријата и полначот, исто така, вклучува WIFI камера Која испраќа видео од quadcopter на вашиот телефон мора да преземете на syma стан да биде во можност да видите на вашиот телефон .4 G Канал : 4 CH 6 Оската Жиро Видео Време /Фотографии : За 30min видео или 800 слики Главниот Роторот Дијаметар : 14 СМ Батеријата за Контролор : 4"АА" батерии( не се вклучени) Батеријата за Quadcopter : 3.ако нарачате некои 1200mah батеријата ќе може да добие до 15 мин летаат време Ова е личен фаворит quadcopter на рудникот јас лета секој ден имам 26 quadcopters и јас секогаш ќе се врати и да летаат мојот syma ова е најдобриот бренд на quadcopters од тука> воопшто Не се измамени да и купи клон таму не се исти и не лета како добар), јас препорачувам овој syma x5hw-1 quadcopter на секој кој сака да летаат и да ги видите вашите летање со fpv на вашиот телефон) Јас само се додава видео од мене летаат мојот syma x5hc тоа е исто quadcopter со diffrent камера сакав само ) да се покаже како добар овие quadcopters лета јас не имаат камера кога јас прв пат се испратени на овој преглед) Ова е мое лично искуство со производот, а не на сите се случува да имаат исти резултати или реакции со овој производ.Обезглавени режим,360 се тркалаат.На quadcopter можат да летаат и внатрешна и надворешна. Без разлика, јас само ги препорачуваме производите или услугите јас лично се користат или се обиделе и да веруваат во.

Основни карактеристики

Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечински Управувач,Крстарење
Воздушна Фотографија:
No
Бренд Име:
Syma
Време На Полнење:
120 Минути
Контролор На Батеријата:
4*АА
Контролор На Владата:
MODE2
Акција Време:
8 минути
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Далечински Растојание:
100 метри
Возраст Опсег:
> 14 години
Полнење Напон:
110-240b
Моторни:
Четка Мотор
Материјал:
Пластични
Извор На Енергија:
Електричен
Број На Модел На:
X5HW
Далечинска Контрола:
Yes
Пакетот Вклучува:
Камерата,Оперативни Инструкции,Батериите,Далечински Контролер
Димензии:
31.5*31.5*11cm
Контрола На Канали:
4 Канали

Најдобри понуди