• Обновено
ОЕМ Број 36531P06A11 Ламбда Сонда Кислород Сензор за ХОНДА Граѓански Договор Автомобилот Универзална Кислород Сензор Автомобил Материјали Сензор

ОЕМ Број 36531P06A11 Ламбда Сонда Кислород Сензор за ХОНДА Граѓански Договор Автомобилот Универзална Кислород

Buyers rating:
-9 % DEN 1995.00
DEN 2192.64

Залиха


Опис ОЕМ Број 36531 P06 A11 Ламбда Сонда Кислород Сензор за ХОНДА Граѓански Договор Автомобилот Универзална Кислород Сензор Автомобил Материјали Сензор Состојба : 100% Нов Бренд испраќаат директно од фабриката во рок од 24 часа Пакет : 1 парче со природни кутија ТБ Број : TB020329 Жица : 4 Вкупна Должина : 470 mm / 18.50" Производство Број : 36531-P06-A11 36531 P06 A11 Осветленост Број : 36531 PDEE010, 36531 PDEE02, 36531 PDEE021 M2, 36531 PLMA01, 36531 PMSA01, 36531 PNBG02, 36531 PRAG010 M201, 36531 PT2 J02, 36531 PDE021, 36531 PDEE01, 36531 PDEE021, 36531 PK3 A02, 36531 PLM307, 36531 PNBG01, 36531 PNBG010 M201, 36531 PNEG01, 36531 PRAG01, 36531 PT2 J05, 36531 PT6 A02, 36531 P06 A12, 36531 P1 KE021, 36531 PK3 A05, 36531 PZDA01, 36531 P6 WA01, 36531 PT2 J04 Fitment :
Слика Детали
Пратката & Плаќање
Гаранција И Повратни Информации
Како да се провери грешка кислород сензор ?Зошто грешка на кислород сензор ?

Основни карактеристики

Тип:
Вид Греење
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Hysteresis:
0.1(%F. S.)
линеарна:
0.2(%F. S.)
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Повторливост:
0.1(%F. S.)
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
Производи име:
Кислород Сензори
универзална кислород сензор :
о2 кислород сензор
denso кислород сензор :
делови за автомобили
ламбда сензор:
ЛАМБДА

Најдобри понуди

HVFF Пневматски Рака Вентил 04mm-04mm
  • Обновено
Оценка на клиентот:

HVFF Пневматски Рака Вентил 04mm-04mm

1.Производи Име : HVFF Пневматски Рака Вентил 04mm04mmСе користи за префрлување на компримиран воздух,овој про

DEN 480.00
385002216B / 385002216 Коника R2 minilab опрема 10pcs
  • Обновено
Оценка на клиентот:

385002216B / 385002216 Коника R2 minilab опрема 10pcs

Ние имаме право да не прифати да се врати за некои стоки од цел потврди,па подобро да се потврди пред да с

DEN 1368.00 1440.00