• Обновено
Neoprene 2017 SLINX 1103 и 1134Color Црна 3мм Wetsuit Полно Тело Руно Наредени Топло Нуркање Костум за Мажи Нуркање Костум

Neoprene 2017 SLINX 1103 и 1134Color Црна 3мм Wetsuit Полно Тело Руно Наредени Топло Нуркање Костум за Мажи Нуркање

Buyers rating:
-30 % DEN 3763.00
DEN 5376.00

Залиха


3мм Neoprene Целосна Wetsuit
Материјал : 3мм Neoprene(90%) + Најлон (10%), w/ Руно Поставата
Дизајн : Унисекс Дизајн, и погодна за Мажите и Жените. Едно Парче Со Полно Тело
Големина : XS, S, M, L, XL, XXL
Руно наредени држи топло. NL 4-начин супер водат neoprene F2 S. Издржлив и лесен за сушење. Овој материјал е дизајниран за врховниот флексибилност, топло, светлина и помалку вода апсорбира. Генијален сечење линија со 6 игла flatlock крои за исклучително удобно фитинг, frictionless против кожата и целосно неограничен број на движења. Y-сечење на половината лесно може да го апсорбира затегнувачка на грбот и до крајот на патент.

Основни карактеристики

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL
Тип На Објект:
Wetsuits
Спорт Тип:
ПЛИВАЊЕ
Шаблон Тип:
Крпеница
Бренд Име:
SLINX
Пол:
Мажи
Одговара:
Одговара точно на големина, заземаат својата нормална големина
Материјал:
Најлон
Број На Модел На:
SLINX 1101

Најдобри понуди