• Обновено
5x7ft пролет свадба Фотографија Позадина цвеќиња тревник внатрешни работи дете позадина за фотографија студио Обичај Allenjoyhome

5x7ft пролет свадба Фотографија Позадина цвеќиња тревник внатрешни работи дете позадина за фотографија студио

Buyers rating:
-32 % DEN 454.00
DEN 666.72

Залиха

Полиестер Ако позадина е валкано,што може да се фрли ја во машина за перење.дон П : Е производ направен од хартија или ткаенина? Колку видови на материјал имаш? A : Нашата позадина е направен за клиентите. П : Може ли да се печати мојата сопствена слика или дизајн? A : Ние можеме да ви помогне да ги испечатите вашите сопствени слика. Нашиот дизајнер ќе го направи рендерирање за вас, тогаш јас ќе ви испрати на рендерирање за да потврдите.Позадина може да биде персонализирана шаблон,додадете фотографии,менување на бојата/стил 5. Ако се е точно, можете да цел овој производ директно .
Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн. *Висок квалитет *евтина цена *квалитет на услуга *брзо логистика. Ве молиме веруваат дека ние сме професионална позадина производители.Дебели,трајни,светла во боја,без споеви. Тоа е префериран избор за фотографи.Резолуцијата најмалку 300dpi. П : Здраво, сакам ? луѓето да се земе фото заедно и јас не знам како да изберете големина? А : Здраво, пријател Ако сакате 1-3 луѓето заедно, јас предлагам да го изберете ширина 180cm,250cm,300cm позадина, ако сакате 4-6 луѓе заедно, јас предлагам да го изберете 330cm-450cm. Треба да се обезбеди висок квалитет на печатење датотека за нас.Пад на превозот 6. Тенка-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи Забелешка : истиот слика во различни монитори ќе се покаже на различни бои ефекти. П : Како можам да се прилагодите на позадината не е на продажба? A : Можете да го испратите слики или идеи и големина сакате да ја нашата служба за корисници, и нашите дизајнери ќе се обиде да дизајн сличен позадина за вас.

Основни карактеристики

Големина (мм):
Пакет:
Yes
Тип:
Спреј Насликани
Материјал:
Не-плетени
Број На Модел На:
CM-6906-D-1
Бренд Име:
Allenjoy
Стил:
Сценско
Големина:
Custom Size
се применуваат:
Фото студио,фотографии, фотографии backdrops
Тема:
Божиќ позадина,Деца позадина
клучен збор:
Паун
Клучни зборови:
свадба фотографија
Слика Содржина :
Семејството Уметност Ретро Фотографија
Печатени Начин :
Дигитални Печатени.рачно насликани потекло
Карактер:
Новороденото бебе, Дете фотографии, Фотографот

Најдобри понуди