• Обновено
Водоотпорен напојување LDV-100-24 100W 24V AC да DC единствен излез префрлување напојување

Водоотпорен напојување LDV-100-24 100W 24V AC да DC единствен излез префрлување напојување

Buyers rating:
DEN 800.16

Залиха


Водоотпорен напојување LDV-100-24 100 W 24 V AC да DC единствен излез префрлување напојување
100 W Единствен Излез Водоотпорен Префрлување Напојување LDV-100 серија
Карактеристики : Висока ефикасност, Висока сигурност, Ниски трошоци за Заштита : Краток спој/Текот вчитај/Над напон/Висока температура Водоотпорен одделение : IP67 Погоден за LED го олеснат и да се пресели знак апликации. 2 години гаранција
СПЕЦИФИКАЦИЈА ИЗЛЕЗ Модел LDV-100-12 LDV-100-24 DC Напон 12 V 24 V Номинална Струја 8.3 А 4.2 Тековната Низа 0-8.3 0-4.2 Номинална Моќност 100 W 100 W Бран & Бучава 120m Vp-p 120m Vp-p Напон Adj. Спектар ±10% ±10% Напон на Толеранција од ±1% ±1% Влезот Стабилност ±0.5% ±0.5% Оптоварување Стабилност ±0.5% ±0.5% Подесување, Пораст, Држете се До Времето 800s,50ms,10ms/115 VAC 300ms,50ms,80ms/230 VAC ВЛЕЗНИОТ Напон Спектар 176~264 VAC AC Струја 2 A/115 V 1А/230 V Ефикасност 76% 79% Inrush Тековната Ладна-start тековната 30 A/115 V 60 A/230 V ЗАШТИТА во Текот Вчитај 105%~150% Plusing hiccup исклучување Ресетирање : авто обнова на животната СРЕДИНА Работа Темп., Влажност -10℃~+60℃(се Однесува на излез derating крива),20%~90%RH Складирање Темп., Влажност -20℃~+85℃, 10%~95%RH Темп. Коефициент ±0.03%/℃(0-50℃) Вибрации 10-500 Hz,2 G 10min,/1cycle,Период за 60ми,Секој оски БЕЗБЕДНОСТ Издржат Напонот I/P-О/П : 3 KVAC I/P-FG : 1.5 KVAC O/P-FG : 0.5 KVAC Изолација Отпор I/P-О/P, I/P-FG, O/P-FG : 100 Ohms/500 VDC СТАНДАРД за Безбедност Стандард UL1012 TUV EN60950(IEC950,UL1950)、IP67 EMC Стандард CLSPR22(EN55022),IEC801-2,3,4,IEC555-2 Верификација на ДРУГИТЕ Димензија 220*67*10мм(L*W*H) Тежина 1.3 Кг

Основни карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Број На Модел На:
LDV-100-24
is_customized:
Yes
Фрекфенција:
47-63Hz
Излезна Моќност:
101 - 200W
Гаранција:
2 години
Ефикасност:
79%
боја:
Сребро.
Примена:
LED Опрема
Големина:
220*67*10мм(L*W*H)
Тежина:
1.3 кг
Материјал:
Метал
Излезниот Напон:
24v
Излезна Струја:
4.2 A
Излезниот Напон:
24v

Најдобри понуди

Гума черупка За 1/5 HPI Baja 5B 5T 5SC
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Гума черупка За 1/5 HPI Baja 5B 5T 5SC

2 видови на испораки се предвидени : 1,Internationa Воздухопловната;2,Курир Услуги(EMS,DHL,UPSот,ТНТ)3.Ова е затоа што

DEN 431.52