• Обновено
6 Античкиот QingDynasty порцелански вазна, Пастели прозрачна шише,рака-насликани занаети,најдобро е колекција & украс,Бесплатен превозот

6 Античкиот QingDynasty порцелански вазна, Пастели прозрачна шише,рака-насликани занаети,најдобро е колекција

Buyers rating:
-15 % DEN 7647.00
DEN 8996.16

Залиха


Ти се гледа во порцелански сад. Тоа е доста ретка и својот занает резба е многу уникатна. Тоа покажува Кинески античките брилијантна историја, култура и напредни занает одлуки техника. Тоа е, исто така, е симбол на среќа и задоволство. Тоа ќе ви донесе долговечност, среќен, богат и среќа , и тоа може да додадете специјални убава место ако ја ставиме дома. Тоа има многу голема колекција вредност. Понудата со доверба и не пропуштајте ја! Среќно!. Времето ќе почнуваат да се собираат; или страствен колекционер, ова е објект што не сакате да ја пропуштиме. Понудата со доверба !
Наплата Ако има било каков проблем, кога ќе ги добиете вашите производи, ве Молиме контактирајте со нас без да се двоуми во рок од 3 дена.Се разбира, ако не сте задоволни со вашата нарачка, ве Молиме испратете го врати објектот во рок од 14 дена .Ние ќе мило за размена, замена или рефундирање на вашите целосна исплата.

Основни карактеристики

Стил:
Традиционален Кинески
Материјал:
Керамички & Порцелански
Големина:
M
Функција:
Tabletop Вазна
Големина:
44cm(h)*15cm(D)
Возраст:
QingDynasty на Кина
Возраст:
Античкиот
Глазура Тип:
Пигментирани
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Најдобри понуди

Но, Европската свила цвеќиња цвет вазна слив симулација поставите целокупната флорални декоративни цвет сет дневната
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Но, Европската свила цвеќиња цвет вазна слив симулација поставите целокупната флорални декоративни цвет сет дневната

Важно ИзвестувањеВе молам, разберете дека стоката се испраќа од нашата фабрика.И стоки имаат соодветна

DEN 3994.00 5787.84