• Обновено
Електричен Велосипед 24V 26.4 АХ Ebike Li-ion Батерија за S22P Ќелија со Тенок Алуминиум Случај BMS и 5A Брз Полнач

Електричен Велосипед 24V 26.4 АХ Ebike Li-ion Батерија за S22P Ќелија со Тенок Алуминиум Случај BMS и 5A Брз

Buyers rating:
DEN 16560.00

Залиха


Повратни информации
Ние го цениме вашиот бизнис, Ако ти се задоволи со нашите услуги, ве молиме да ни остават позитивен фидбек. Ако имате проблем на испорака, ве молиме да бидат слободни да контакт.
Размена & Политика На Враќање
Батеријата не е returnable ако ние не испратени на погрешна точка. Ве молиме ни e-mail пред да замине никакви негативни повратни информации или да се отвори било спор.Ние се инсистира да се обезбеди висок квалитет на производите,најнова технологија и одлични перформанси.Тоа е странски инвестиции,нашето седиште е во Шангај и фабрика се наоѓа во Jiangsu Провинција во Кина.
Царина
Увозни давачки/данокот не е вклучуваат во објектот цена.
Гаранција
Објектот има една година гаранција.4 AH Li-Po Батерија со Тенок Алуминиум Случај (Седиште Цевка Тип на Дното Празнење на Батеријата) Дното на Испуштање на Приклучок+Кабел Лизгачки Бар за одредување Забелешки
Не го користете или полнење на батеријата под висока температура.Како лидерство производителот во индустријата,ние нудиме на електрични велосипеди, батерии,ebike мотори,ebike
додатоци, BLDC мотори,електрични колички,електрични голф штрајкови и скутери. Ние ќе се обидеме потрудиме да брод парцела, како е можно поскоро.4 АХ Батеријата со Тенок Алуминиум Случај, Изградена-во BMS и 5 A Брз Полнач
Делови Вклучени 24 V 26.
Не дозволувајте им на батеријата во близина на оган. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се потрудиме да ги реши сите прашања. На клиентите е во ред работата е да не се вклучуваат во оваа гаранција.
Не предизвикувајте краток спој на позитивниот (+) и негативниот (-) крај на батеријата.
Не расклопување на батеријата.
Не се потопи батеријата во вода и киселост течности, или дозволуваат тоа да се навлажни.

Основни карактеристики

Капацитет:
21 - 30Ah
Тип:
Литиум Батерија
Напон:
24v
Тип На Батерија:
SAMS Li-ion Батерија
Батеријата:
Седиштето Цевка Тип (Дното Празнење)
Батеријата Спецификација:
24V 26.4 АХ
Батеријата Случај Боја:
Црна или Сребрена
is_customized:
Yes

Најдобри понуди