• Обновено
Брегот Durometer D брегот на Слоновата Цврстина Тестер за Тврда гума, смола, акрилик, стакло, термопластични гума, печатарски плочи, влакна

Брегот Durometer D брегот на Слоновата Цврстина Тестер за Тврда гума, смола, акрилик, стакло, термопластични

Buyers rating:
DEN 658.56

Залиха

5 mm
Стрес на крајот на покажувачот : 0.Брегот Durometer D брегот на Слоновата Цврстина Тестер за Тврда гума, смола, акрилик, стакло, термопластични гума, печатарски плочи, влакна
Спецификација :
МОДЕЛ NO : LX-А LX-О LX-D
ТЕСТ ОПСЕГ : 0-100 HA 0-100 HO 0-100 HD
РЕЗОЛУЦИЈА : 0.Главните параметри
Dial вредност : 1-100 степен
Покажувачот на патување : 0-2.06 Н на А-тип и Ц-тип;0-44.
C-type се однесува на гума и содржи мала дупка материјал кој што vesicant е направен во се користи за пластични
D-тип се однесува на општите тврда гума, тврда смола, acryl, стакло, термопластични, печатарски плочи, влакна, итн.1 MM
СТАНДАРД : GB/T531-1999 HG/T2489-93 GB/T531-1999 година
ГОЛЕМИНА : 95*60*25 MM
НЕТО ТЕЖИНА : 0.5 N на D-тип
3.
C-type се однесува на тестирање на тврдоста на чевли одлуки porous материјали направени од страна на vesicants во рок од пластика кога компресија стапка е 50% и стрес е надвор 0.5 HD
ТОЧНОСТ : ±2 HA ±2 HO ±2 HD
СОВЕТ УДАР : 2,5 MM (сите исти)
СОВЕТ ДИМЕНЗИЈА : 0.Повторете shuch тест 5 пати во различни место во кое се најмалку 6mm далеку од тестот точка и да се најде просечната читање(растојанието помеѓу porous материјали е најмалку 15mm).
А-тип и D-тип се применуваат за тестирање на ниско и средно ниво цврстина и висок степен на цврстина на материјали.На тој начин на покажувачот straightly оди во примерокот до нозете целосно да се дојде до примерок.Работата инструкции
Стави примерокот на цврста површина,држете го durometer да се направи на покажувачот најмалку 12mm далеку од примерокот работ,и stably стави нозете на durometer на примерок.Проверете читање во 1s.Преглед
Брегот durometer се користи за да се тестираат цврстина на sulfureted гума и пластични маси, како инструмент има-тип/D-тип/Ц-тип.23 KG
А - тип се однесува на општите гума, синтетички каучук, мека гума, поли-смола, кожа, восок и сл.

Основни карактеристики

Дисплеј Тип:
Аналогни
Број На Модел На:
Брегот На Слоновата

Најдобри понуди