• Обновено
Супер Квалитет 500ft HDMI KVM IR Extender Над TCP IP 1080P USB Тастатура Глувчето за KVM Extender 120m Преку Ethernet RJ45 Cat5e/6 Кабел

Супер Квалитет 500ft HDMI KVM IR Extender Над TCP IP 1080P USB Тастатура Глувчето за KVM Extender 120m Преку

Buyers rating:
-52 % DEN 4147.00
DEN 8639.52

Залиха


Пренесува HDMI видео и аудио сигнали до 120m над една CAT6 кабел; Поддржува видео резолуција до 1920*1080 [email protected] Hz; Аудио : земање мостри стапка : 32k Hz, 44. Така, тоа може да работи на 100 MB LAN.
Супер Квалитет 500ft HDMI KVM IR Extender Над TCP IP 1080 P USB Тастатура Глувчето за KVM Extender 120m Преку Ethernet RJ45 Cat5e/6 Кабел
Разредител обезбедува продолжување на HDMI сигнали на долги растојанија над една CAT5e/6 кабел, таа го поддржува висока резолуција до 1080 P, KVM и IR сигнал на пренос.П : Што е потребниот пропусен опсег? Тоа е работа на 100 MB LAN ?
A : Тоа потребниот пропусен опсег е 70~80 MB.П : Каков вид на кабли потреба ?
A : Влезен кабел : HDMI кабел,Излез на кабел : HDMI Кабел,CAT5e/6 кабел
5.2 HDCP
Максимална пиксел часовник 165 MHz
Максимална податоци го оценувате 6.П : Што е локално EDID со HDMI KVM IR Extender?
A : EDID : Тоа е продолжен екранот идентификациони податоци,Притиснете го копчето за 3 секунди, TX ќе копирате сигнал податоци, како авто-натпревар.П : Глувчето и Тастатурата Бренд?
A : Logitech, Microsoft, AOC,A4 TECH, се КРИЕШЕ уред (ве молиме да ги споделите со нас на бренд и модели на уредот),Но тоа може да не ги поддржува безжична тастатура и глушец.Тие се сеќавам на EDID информации ако приклучокот ги исклучување на адаптер и нив да ги претвори повторно ќе се врати.75 Gbps
Резолуција 1920 X1080 [email protected] Hz
Конектор HDMI-A
USB Интерфејс КОМПЈУТЕР : Тип Б USB интерфејс; поврзете со компјутер;
К/M : поврзете USB тастатура и глушец;
USB сигнал КРИЕШЕ Сигнал
IR фреквенција 38k Hz
UTP Интерфејс, RJ45
Пренос на далечина CAT6-120m
Напојување На адаптер : DC 5 V/1 A
Моќ дисипација MAX 3 W
Температурата Оперативни : -5~ +70
Влажност Оперативни : 5% ~ 90%
Димензија 92*70*25mm
Гаранција 1 година бесплатен гаранција
1.П : која е резолуцијата на текст видео сигнал?
A : 720 [email protected] Hz, [email protected] Hz, 1080 [email protected] Hz, итн.

Основни карактеристики

боја:
Велика БРИТАНИЈА Power Plug, НИ Power Plug, ЕУ Моќ Приклучок
Должина:
20 To 60 KHz IR, 38 KHz IR
Надворешниот Дијаметар:
1mm
Примена:
Проектор,DVD Плеер,Мултимедијални,Телевизија,Камера,ТВ КУТИЈА,Монитор,MP3 / MP4 Плеер,Компјутер
Конектор Б:
HDMI,USB
Бренд Име:
Navceker
Конектор A:
USB,HDMI
оклопна:
Не-Заштитени
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
ZY-DT103KM
Пол:
Машко-Женски
Пакет:
Пакет 1
Тип:
HDMI Кабли
Функција:
Никој
верзија:
HDMI 1.4
Резолуција:
до 1920*[email protected]
Пренос на далечина:
до 120m/492ft
Видео Стандард:
HDMI1.3 и HDCP1.2
Поддршка на TCP/IP:
Yes
Поддршка на Тастатурата и глувчето:
Yes
Поддршка undirectional IR:
Yes
Влажност:
Оперативен
Температура:
Оперативен
димензија:
92*70*25mm
Гаранција:
една година

Најдобри понуди

Кабел - 5503 - 20 - 20 метри HDMI Кабел, црна
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Кабел - 5503 - 20 - 20 метри HDMI Кабел, црна

Пакет висина : 30 cm Производ во боја : Црна 3 D компатибилност : Да Connector1 : HDMI Конектор 2 : HDMIPackage висина : 30 смП�

DEN 904.32