• Обновено
Tangda Железо во прав јадра T130-10 OD*ID*ХТ 34*19*11.6 мм 8nH/N2 6uo Железна прашина core Феритни Toroid Core toroidal црна, сива

Tangda Железо во прав јадра T130-10 OD*ID*ХТ 34*19*11.6 мм 8nH/N2 6uo Железна прашина core Феритни Toroid Core

Buyers rating:
DEN 998.40

Залиха

На рамномерно распоредени јазот во внатрешноста на железо во прав јадро е главната карактеристика.
-52 Materials
Материјалот е пониска core загуба на висока фрекфенција и истиот пропустливост како -26 Материјал.
-40 Materials
Најмалку скап материјал.
-38 Materials
Со својата висока магнетна пропустливост, е низок буџет заменик на -26 Material.
-45 Materials
Највисок пропустливост Материјал. Со богато искуство во справувањето со сите видови на мали и големи нарачки, имаме развиена широка контакти со многу локални и меѓународни товарни организации.
Истакнува : железо моќ core Содржани флукс линии Обложени со епоксидна смола
Материјалните Карактеристики :
железо во прав јадро е еден вид на меки magerntic материјал кој е составен од железо во прав и изолационен материјал.Тоа е ефикасна за општа намена материјали кои се корисни за широк спектар на моќ конверзија и линија на филтерот за апликации.
-18 Материјали
Материјалот е ниска core загуба слични на-8 Material со поголема пропустливост и пониска цена.Добро линеарност со голема пристрасност.Висока пропустливост на алтернативна да -52 Материјал се со малку повисока core загуби.Популарни во големи димензии.
-8 Материјал
Материјалот е ниска јадро на косата и добра линеарност под висок пристрасност услови,добар висока фреквенција материјал.
Карактеристики :
Максимална температурата на работа на toroidal јадра е 150o C.Добро DC сатурација карактеристики. RF кола, ЕК напојување chokes, мотори dimmer контрола на филтри. железото не може да се адсорпција. Следствено на тоа, ние можеме да брод на нашата стока безбедно и сигурно во речиси насекаде во светот
-2/-14 Материјали
Ниска пропустливост на овие материјали ќе резултира со пониски оперативни AC fiux густина од други материјали без дополнителни јаз-загуба.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
железо моќ core
is_customized:
Yes

Најдобри понуди

Бесплатен превозот 10pcs 616PT-1213=P3 TOKO 13
  • Обновено
Оценка на клиентот:

Бесплатен превозот 10pcs 616PT-1213=P3 TOKO 13

Добредојдовте на нашата ПродавницаKing Sun Micro Electronics Co.,LtdИмаме многу различни видови на стоки ,И повеќе е в�

DEN 551.04
PT100B Термо Сензорот за UM2
  • Обновено
Оценка на клиентот:

PT100B Термо Сензорот за UM2

PT100 Б Сензор на Температура на 3d печатари.3*15mm св глава1 метар долг 3*0.15 mm AF250 доведе жица2 Pin 2510 конекторОпс�

DEN 1008.00