• Обновено
L39 Објективот на Микро 4/3 m43 Адаптер прстен L39-m4/3 за E-P1 E-PL1 E-P2 E-PL2 E-P3 E-PL3 E-PL5 E-PM1 E-PM2 OM-D E-M5 GF3 G3 GH3

L39 Објективот на Микро 4/3 m43 Адаптер прстен L39-m4/3 за E-P1 E-PL1 E-P2 E-PL2 E-P3 E-PL3 E-PL5 E-PM1 E-PM2

Buyers rating:
-8 % DEN 199.00
DEN 216.00

Залиха


Овој адаптер прстен ви овозможува да го користите вашиот M39 Планината објективот на вашиот Микро 4/3 планината камерата, можете спасување на сметка на скапа и неповратни конверзија. Тоа ќе ви овозможи да го користите вашиот M39 Планината објективот на понова дигитални камери како Микро 4/3. На БОЛЕСТ не функционира, но тоа ви овозможува да ги чувате бесконечност фокусот ! На фотографски изложеност метар функции со Микро 4/3. • Место на Потекло : Guangdong Кина Ali G (Копно) • Број на Модел : L39-m4/3 • Материјал : Метал • Боја : Црна Внимание : Авто Фокусот нема да биде на располагање, и се препорачува да се користи Прирачник / AV режими. Погоден За : E-P1 E-PL1 E-P2 E-PL2 E-P3 E-PL3 E-PL5 E-PM1 E-PM2 OM-D E-M5 G1 G2 G3 G5 GF1 GF2 GF3 GF5 GX1 GH1 GH2 GH3 со M39 Леќа. Производи Вклучуваат : • 1 x Следење на Број • 1 x L39-m4/3 Леќа Адаптер

Основни карактеристики

Бренд Име:
хари добро
Број На Модел На:
L39-NEX

Најдобри понуди