• Обновено
DIY Маслото од Страна на броеви Самовила Опашка дигитални боја со броеви Јапонија Стил цртан филм постер модуларен сликарство, цртање пракса

DIY Маслото од Страна на броеви Самовила Опашка дигитални боја со броеви Јапонија Стил цртан филм постер модуларен

Buyers rating:
DEN 672.00

Залиха


Вклучува 1. Canvers означени со броеви . 2. Дрвена рамка (Опционално). 3. Акрилна Боја се означени броеви. 4. Пример слика. 5. Привезоци (Опционално). 6. 3 сликарски четки Информации
Овој објект е DIY сликарство . Што треба да заврши со себе.

Основни карактеристики

Големина (Инчен):
40X65cm Без Рамка, 50X85cm Без Рамка, 30X50cm Врамени, 30X50cm Без Рамка
Тип:
Масла
Форма:
Еден
Рамка:
Yes
Медиум:
Акрилик
Рамка на режимот:
Формулиран
Стил:
Impressionist
Обликот:
Хоризонтална Правоаголник
оригиналниот:
Yes
Техника:
Рачно Насликани
Материјал:
Памук
Број На Модел На:
DIY0140
Поддршка База:
Платно
Предмети:
Анимација
Calligraphy и сликарство тип:
Платно Сликарство
Обликот:
правоаголник

Најдобри понуди