• Обновено
Kenko Тенок Неутрален Густина Филтер ND8 62mm nd филтер за Canon Sony Pentax dslr фото Објектив Бесплатен Превозот

Kenko Тенок Неутрален Густина Филтер ND8 62mm nd филтер за Canon Sony Pentax dslr фото Објектив Бесплатен Превозот

Buyers rating:
DEN 1419.84

Залиха

За да се овозможи кино и видео камери (кои имаат фиксни брзини на блендата) да филмски теми како што се снег, песок или други светли сцени кои нормално ќе предизвика над-изложеност. Можете да ги користите филтер поединечно или во било која комбинација за да ги задоволат вашите побарувачката. Овој филтер може да се користи за да се спречи силна преголема екпозиција дури и кога се користи бавен shutter speed. За да се намали длабочината на полето преку овозможување на поширок apertures да се користи,, кој им помага на одделните предмети од нивното потекло. Пакет вклучувајќи : ND8 филтер со оригинална кутија 1 x. Тоа е совршен за снимање во силно осветлени прилагодувања или за подолг изложености. За намалување на ефективни ISO на висока брзина на филм (односно : над ISO400) и оставете ја да се користи на отворено во лошо влијание ситуации. Различни неутрален густина имаат различни ефекти. На пример, кога користите бавна shutter speed да го фати светла движење на објектот, како водопад, овој филтер е вашиот најдобар избор. ND филтер имаат четири главни користи : за Да се овозможи бавни брзини на блендата да се користи, особено со брзи филмови, за снимање на движење во теми како што се водопади, облаците, автомобили, мориња и сл. Со ND Филтер ние нудиме е двојно нишка со 2×, 4× и 8×(ND2 ND4 ND8) да укажуваат на износот на светлината ND филтер може да се намали. Целта на стандардни фотографски неутрален густина филтер е да им овозможи на фотографот поголема флексибилност за промена на отворот или времето на изложување, овозможувајќи за повеќе контрола, особено во екстремни околности, како што се на многу светол ден. Погледнете на фотографиите подолу за компаративна снимки на водопад преземат и со и без употреба на овој филтер.

Основни карактеристики

Калибар:
62mm
Пакет:
Yes
Бренд Име:
KENKO
Број На Модел На:
62mm
Тип:
nd филтер

Најдобри понуди