• Обновено
D'Addario EJ12 80/20 Бронза Акустична Гитара Жици, Средни, 13-56

D'Addario EJ12 80/20 Бронза Акустична Гитара Жици, Средни, 13-56

Buyers rating:
DEN 527.52

Залиха


80/20 Бронза, попознат како месинг, е оригиналниот акустична string легура избрани од страна на Џон Д'Addario Sr.
Ние ве охрабруваме да се провери тоа. и Џон Д'Angelico во 1930-тите. 80/20 Бакарни жици се популарни за снимање се должи на нивната нова, длабока и проектирање на ѕвонење и жалба на многу traditionalists и гроздобер ентузијасти за нивното историско значење. D'Addario иновативниот пакување се намалува отпадот и се обезбедува заштита од корозија. Сите Д'Addario стрингови се произведени во U. 80/20 Бакарни жици се познати по нивните свежи светол тон, и се популарни кај фаза и студио професионалци.
Ако сè уште имате прашања, можете да стапите во контакт со Г'addario playreal [at] daddario. Од Производителот
D'Addario е најтешкиот 80/20 Бронза колосек, EJ12s понуда потешки тензија што резултира во bolder, повеќе resonant акустична тон со повисоко ниво на отпорност на тешки strumming и рамно-бране.Стил : Медиум Опис На Производот
80/20 Бронза Акустична Гитара Жици се понекогаш се нарекува и Месинг стрингови.
D'Addario, најголемиот светски производител на музички инструмент жици, е познат како Играчи Избор со репутација за ненадмината квалитет и конзистентност. Сите Д'Addario акустична стрингови се рана на hexagonally облик, висока јаглероден челик јадро, што резултира во долготрајни, светла се огласува тон со одлична intonation. Логиката позади ова е ако единствен код е селектирани на Play Real систем многу време, тоа е лажен. Aliexpress нема да дозволете ми да ја објавите линк, но лесно може да го најдете тоа од страна на google. Секој сет на Г'addario стрингови дојде единствен код за да проверите дали тоа е реално или лажни на Д'addario се Игра Вистински интернет страница. користење на комерцијален, дигитално контролирани, state-of-the-art машини за неспоредлив перформанс, сет по собата.

Основни карактеристики

Бренд Име:
D'Addario
Тип:
стрингови
Број На Модел На:
EJ12

Најдобри понуди