• Обновено
CJX1-16/22(3TB42) AC контактор магнетни контактор 2NO+2NC 16A 380v 220v 110v 36v 24v

CJX1-16/22(3TB42) AC контактор магнетни контактор 2NO+2NC 16A 380v 220v 110v 36v 24v

Buyers rating:
DEN 518.40

Залиха

8 9 Кога го стави на ред, pls остави порака за серпентина напон и фреквенција!.9/60 66/86 100/114 140 Frequencyof операција(l/h) AC3 1000 750 750 1200/1000 1000/850 1000/750 700/500 700/500 500/420 AC4 250 250 250 400/300 300/250 300/200 200/130 200/130 150 Electricalendurance(×10 6 ) AC3 1.Тоа е, главно, се користи за правење/breakingelectric коло на долго растојание и за честите почетна/запирање & со топлинска реле да com-претставуваат магнетни motor starter.37 CJX1-32 74 85 108 50+0. Спецификација
Тип CJX1-9
CJX1-12 CJX1-16
CJX1-22 CJX1-32 CJX1-45
CJX1-63 CJX1-75
CJX1-85 CJX1-110
CJX1-140 CJX1-170
CJX1-205 CJX1-250
CJX1-300 CJX1-400
CJX1-475 Mechanicalendurance(×10 6 ) 10 10 10 8 8 8 8 8 8 Conventionalthermal струја(На) 20 30 45 80 100 160 210 300 400/550 Номинална insulationvoltage(V) 660 660 660 1000 1000 1000 1000 1000 1000 Номинална(380 V)operatingcurrent(А) AC-3 9/12 16/22 32 45/63 75/85 110/140 170/205 250/300 400/475 AC-4 3.5 CJX1-110,140 122(145) 156 154 100+0. Преглед и Монтажа Димензија
Тип На макс B C max max a b CJX1-9,12 45 78.8 CJX1-75,85 102(125) 135 142 80+0.1 17 32 39 58 84 115 Почнувајќи(VA) 68 69 101 183 330 550 910 1430 2450 Номинална insulationvoltage на auxitiarycontacts(V) 690 690 690 690 690 690 690 690 690 Conventionalthermal тековната ofauxitiary контакти(На) 10 10 10 10 10 10 10 10 10 Ratedoperatingcurrent ofauxitiarycontacts(А) AC15380/220 6/10 6/10 4/6 4/6 4/6 4/6 4/6 4/6 4/6 DC13220 V 0.37
Тип На макс B C max max a b φ CJX1-45,63 91(114) 120 124 70+0.5 CJX1-170,205 140(163) 185 190 100+0.8 9 CJX1-400,475 165(188) 205 225 130+0.48 Ratedvoltage на controlcoil(V) 50 Hz 24,36,48,110,127,220,380,итн 60 Hz 24,110,220,440,итн.2 Оперативни voltagerange на калем (0.5 11 23 39/55 67 100 156 235 375 Моќ ofcontrollablemotor(KW) AC-4 380 V 1.8 7 CJX1-250,300 150(173) 205 200 120+0.5 12/14 17/21 27/35 38/50 58/66 81 660 V 2.Примена
CJX1 серија AC контактори се погодни за фрекфенција 50/60 Hz,отценети изолација напон до to1000 V,отценети операција тековни 9~475 A под AC-3 должност.Производот се согласува да IEC60947-4-1 stardand.37 CJX1-16,22 46 85 114 35+0.1) Ue Powerconsump-рање на серпентина Atracting(VA) 10 10 12.6 24/28 34/42 54/68 75/96 110/125 150 Моќ ofcontrollablemotor(KW) AC-3 380 V 4/5.5/11 15 22/30 37/45 55/75 90/110 132/160 200/250 660 V 5.

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
Број на Пол:
3
Електрична Енергија Тип:
AC
Фаза:
3
Број На Модел На:
CJX1-16/22
Главната Коло Оценка Тековната:
16A
Главната Коло Оценка Напон:
според клиенти е услов
Номинална работат на струјата:
16A
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)

Најдобри понуди

CZW200A dc контактор
  • Обновено
Оценка на клиентот:

CZW200A dc контактор

Pls контактирајте со нас за ДОБРА ЦЕНА!! Напомена : За бесплатен товар чело на Кина пост услуга, тоа треба о

DEN 840.00