• Обновено
670794-001 за HP ProBook 4530s Лаптоп КОМПЈУТЕР ЗА HP Compaq 4530S 4730S Лаптоп плоча 512M Тестирани загарантирана

670794-001 за HP ProBook 4530s Лаптоп КОМПЈУТЕР ЗА HP Compaq 4530S 4730S Лаптоп плоча 512M Тестирани загарантирана

Buyers rating:
DEN 3888.00

Залиха


670794-001 за HP Pro Book 4530s Лаптоп КОМПЈУТЕР ЗА HP Compaq 4530 S 4730 S Лаптоп плоча 512 M 100% Тестирани загарантирана
Компанијата ветува дека секоја плоча има поминато низ ригорозни тестирање。
Купувачот мора да го прочитате:
За да се обезбеди матични плочи ќе купи работи stably, pls имајте го на ум следново :
1 прво,pls се направи сите хардвер инсталиран добро или во добра состојба, како што се ПРОЦЕСОР,RAM меморија, стап,екран,LCD кабел,HDD и така натаму.
2 Подели на лаптоп и да ја инсталирате на лаптоп кога моќ мора да биде исклучен, или ќе доведе до матичната плоча, ПРОЦЕСОР, меморија, екран изгорени, итн.
3 Во процесот на инсталација, pls бидете сигурни дека секоја конектори се инсталирани добро или стабилна.
4 Како што се инсталирање на систем за ладење,се стави на ладење паста или посебни Silicagel на VGA-картичка,Northbridge и ПРОЦЕСОРОТ.
5,Конечно, да ги проверите сите хардвер инсталиран добро или не.

Основни карактеристики

Чипсет Производител:
Intel
Пристаништа:
Wifi,Ethernet,Display Port,VGA
Примена:
Лаптоп
Објектот Состојба:
Користи
Тип Socket:
PGA 989
Број На Модел На:
4530s 4730s
Чипсет:
HM65
Пакет:
Yes
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Бренд Име:
OnePino
Меморија Тип:
DDR3
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Форма Фактор:
ATX
Графичка Картичка Тип:
Не-Интегрирана
Целосно Tetsed:
сите функционални Тестирани ред
гаранција:
60 дена

Најдобри понуди

MBAUA01001 Плоча за Acer стремат 5535 48.4K901.021
  • Обновено
Оценка на клиентот:

MBAUA01001 Плоча за Acer стремат 5535 48.4K901.021

ОписЛаптоп Плоча (Систем одбор) За ACER Стремат 5535 MBAUA01001 48.4 K901.021 ТЕСТИРАНИ ДОБРАОвој производ е реновиран

DEN 2862.24