• Обновено
AWG23 до 10 Себе Прилагодување Ratcheting Ferrule Crimper Plier Алатка 0.25 - 6.0mm2 со 460pcs Конектор Терминал

AWG23 до 10 Себе Прилагодување Ratcheting Ferrule Crimper Plier Алатка 0.25 - 6.0mm2 со 460pcs Конектор Терминал

Buyers rating:
-10 % DEN 691.00
DEN 768.00

Залиха


1 Име на Производ : PVC Изолација Bootlace Ferrules КОМПЛЕТ 460pcs/кутија
2.45 KG Тип : HSC8 6-4 Самостојно се прилагодува на саканата ferrule големина Ferrule вметнување на страната на алатката Повеќе crimp профили Специјално појачани пролет челик
HSC8 6-6 Терминал ПОСТАВИТЕ Пакет Include Total во 460pcs./ кутија кутија содржи : E0508 ( црвено) 100pcs E7508 (сино) 80pcs E1008 (Жолт)100pcs E1508 (црна )80pcs E2508 (Сива ) 50pcs E4009 (зелена) 50pcs Ratchet Терминал Crimping Клешти HSC8-6-4 спецификација на инструментално : Капацитет : 0.0mm2(27 AWG-7 AWG) Должина : 175 MM Нето тежина : 0.Материјал на Тело : Чист Бакар
3.0mm2 AWG : 24-10 AWG должина : 175mm тежина : 0.
опсег на примена : кабел крајот-ракави капацитет : 0./ кутија кутија содржи : E0508 ( црвено) 100pcs E7508 (сино) 80pcs E1008 (Жолт)100pcs E1508 (црна )80pcs E2508 (Сива ) 50pcs E4009 (зелена) 50pcs спецификација на инструментално : Капацитет : 0.0mm2(24 AWG-10 AWG) Должина : 175 MM Нето тежина : 0.Кога crimping, на терминалот треба да се стави во crimping клешти латерално.На побара притискање на сила мора да биде постигнат пред кочница единица автоматски ослободување на вилицата на клешти.45 KG Тип : HSC8 6-6 Самостојно се прилагодува на саканата ferrule големина Ferrule вметнување на страната на алатката Повеќе crimp профили Специјално појачани пролет челик
HSC10-4 S Терминал Комплет Пакетот Include Total во 460pcs.Поради совршен грчевито држејќи се за позиција фиксни и логично и светлина структура и рачка на форма дизајн на состанокот човечко суштество инженеринг принцип, тоа го намалува заморот степен.0mm2(24 AWG-10 AWG) Должина : 175 MM Нето тежина : 0.Тоа се однесува за crimping терминали и пред-изолирани терминал на не-заварување конекција во согласност со стандардните електрични конекција.45 KG Тип : HSC 10-4s Самостојно се прилагодува на саканата ferrule големина Ferrule вметнување на страната на алатката Повеќе crimp профили Специјално појачани пролет челик
Мини-тип на само-прилагодливи crimping plier quadrilateral
1.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
0.5mm2 - 4mm2
Тип:
Crimp Терминал
is_customized:
Yes
Бренд Име:
YSearchGlobal
Модел:
6models тубуларна termianl со 1pc crimp алатки
Тип:
цевка ferrule терминал
боја:
жолта, црвена боја. Сина.зелена црна 6colour за секој модели
Терминал материјал:
Точно бакар
терминал сет:
1 кутија teminal +1PCS Терминал plier

Најдобри понуди