• Обновено
JIGU Лаптоп Батеријата AS10C5E AS10C7E За Acer Стремат Етос 5943 5943G 5951 5951G 8951 8951G 8943G 5950G 8950G

JIGU Лаптоп Батеријата AS10C5E AS10C7E За Acer Стремат Етос 5943 5943G 5951 5951G 8951 8951G 8943G 5950G 8950G

Buyers rating:
-0 % DEN 997.00
DEN 997.44

Залиха

8 V
Капацитетот на батеријата : 4400m Ah
Батеријата Клетки : 8cells
Тип На Производ : Замена На Батеријата
Состојба : 100% Сосема Нов , 12 месеци гаранција ! Сертифицирани од страна CE & Rohs !
Предмети фото шоу
Ве молиме да се осигурате производ(и) кои ви се случува да се купи одговара на марка, модел и дел број на вашиот уред, AS10 C7 E лаптоп батерии може да го замени следните дел број : AS10 C5 E AS10 C7 E AS10 C7 E лаптоп батеријата е компатибилна со следниве модели : за да се Стремат 5943 G за да се Стремат 5951 G за да се Стремат 8951 G за да се Стремат 5943 G-454 G64 Mn за да се Стремат 8943 G за да се Стремат Етос 5943 G за да се СТРЕМАТ 5950 G за да се Стремат 8950 G за да се Стремат Етос 8943 G за да се Стремат 5951 за да се Стремат 8951 за да се Стремат Етос 8950
Потсетник
Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп.
Забелешка : Цените се прикажани вклучуваат гориво надоместоци. Увозни давачки, даноци и други обичаи поврзани трошоци не се вклучени. Купувачите ги сноси сите одговорности за сите дополнителни трошоци настанати (ако ги има). Ние имаме комплетен инженеринг објект за батеријата пакет тестирање. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. клиентите мора да ги плати за враќање товар.
Враќање :
1.
Гаранција и Гаранција
Ние и ветуваме на сите производи што се продаваат во нашата продавница се сосема нови и слободни од дефекти во материјалот и изработката.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Таму е 12 месеци гаранција од денот купи.
Најдобри Желби За Вас и да Имате Убав Ден!
Предмети опис
Батерија Тип : Li-ion
Напон : 14.

Основни карактеристики

Капацитетот На Батеријата:
4400MAh, 5200MAh
Бренд Име:
JIGU
Тип:
Li-Ion
Компатибилен Бренд:
Acer
Батеријата Напон:
14.8 V
Број На Модел На:
5943G
Пакет:
Yes
Батеријата клетки:
8 КЛЕТКИ
Гаранција:
1 година
Батеријата Боја:
Црна
Батеријата клетки:
8 КЛЕТКИ
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Уверение:
CE,FCC, RHOS
Инвентар:
во парк
Батеријата Тежина:
500g
Услови:
Сосема Нов, работи како Вистински Делови, 100% Компатибилен ОЕМ
is_customized:
Yes

Најдобри понуди