• Обновено
Бесплатен превозот Преносни Хирургија JD1100L Мобилни Стојат Тип LED Испит Светлина 7W со Нога се Префрлите од Страна на Подвижен со тркала

Бесплатен превозот Преносни Хирургија JD1100L Мобилни Стојат Тип LED Испит Светлина 7W со Нога се Префрлите од

Buyers rating:
-5 % DEN 18194.00
DEN 19152.00

Залиха

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објект
Примена :
1. Гинекологија ,Depdepartment на анусот,ENT Dep.,Стоматолошки Dep.,оддел за хирургија,пластична хирургија,предизвикана абортус соба и сл,најдобриот една за стоматолошки dep.и ENT dep.
Технички Податоци Модел : JD1100 L CE Потврдија Напон : AC100 V~240 V/50 Hz Извор на Светлина : LED Светилка Моќност : 7 W Осветлување : 40000 lx В. Т. : 4500 - 5500 к Прозрачна Флукс : 700 LM Светлина Место Дијаметар : 10 - 270 mm Светилка Живот : 50000 h Работат на Далечина : 40 cm Напојување : AC 90 - 240 V Карактеристики : Brightness Прилагодливи Нето Тежина : 5.6 kg Додатоци : Светилка и се Стега Пакет Големина : 57 x 47 x 18 cm Тип на Прекинувач : Нога Switch Место големина прилагодите : ОК 1. Опсег на Примена : JD1100 L обезбедува локалните осветлување за лекар во процесот на инспекција и хирургија. 2. Се користи во амбулантски одделение и операционата сала, како помошен извор на светлина. 3. Производ Функција : JD1100 L усвојува увезени висока моќност LED осветлување, крушка живот е над 25000hrs. 4. На самото место е дури , светла и прилагодливи, што го прави особено погоден за локалните осветлување, како што се во stomatology,итн. 5. Компоненти на Производот : Светилка сопственикот, голема Заграда, Адаптер итн. Карактеристики 1. Овој производ усвои професионални оптичка технологија дизајн, светлина дистрибуирани рамнотежа. 2. Примена : ENT, Стоматолошки, Гинекологија, Пластична Хирургија, Ветеринарни прегледи, исто така може да се користи како подреден осветлување во работата соба, како и за статистика светлина. 3. Мали преносни, и секој агол, може да се виткање. 4. Кат тип, clip-за типот бидат достапни. 5. Место Големината и Светлината се прилагоди.

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Белење На Заби
Состојка:
led светилка
Големина:
Moderate
Број На Модел На:
КАКО-JD1100L
Примена:
за лекар во процесот на инспекција и хирургија

Најдобри понуди