• Обновено
Делта VFD075B43A AC Вози VFD-Б Серија Инверторот 7.5 KW 10HP 380V 3Phase 400Hz за Резба Машина за Перење

Делта VFD075B43A AC Вози VFD-Б Серија Инверторот 7.5 KW 10HP 380V 3Phase 400Hz за Резба Машина за Перење

Buyers rating:
DEN 31200.00

Залиха

На VFD-Б серија претставува Делта е NEMA1 општа намена AC диск. Применливи Моторни Излез(HP)
1.8
8
10
13
13
13
13
36
36
575 V Серија 3-Фаза
Број на модел на VFD-xxx B
007
015
022
037
055
075
110
150
185
220
300
370
450
550
750
Max.3
84
114
Номинална Излезна Струја(A)
2.0

Номинална Напон, Фреквенција
Единствен/3-Фаза 200~240 V, 50/60 Hz
3-фаза 200~240 V, 50/60 Hz
Напон Толеранција
+-10% (180~264 V)
Фреквенција Толеранција
+-5% (47~63 Hz)
Ладење Метод
Природни
Вентилаторот за ладење
Тежина(кг)
2.1 ~ 400 Hz
Прилагодливи V/f крива и вектор за контрола
Master/Помошни и 1 / 2 фреквенција извор избор
16-чекор за контрола на брзината, и на 15-чекор претходно брзина на процесот на контрола
Вграден-во ПИД повратни информации контрола
Авто вртежен момент поттик & лизга надомест
Вграден-во MODBUS комуникација, baud rate до 38400 основни поени
Поддршка комуникациски модул (DN-02, LN-01, PD-01)
Стандардни Спецификации
230 V Серија 1-фаза/3-Фаза
Број на модел на VFD-xxx B
007
015
022
037
055
075
110
150
185
220
300
370
Max. Применливи Моторни Излез(k W)
0. На VFD-Б серија диск е оценет да се обезбеди постојана вртежен момент, кој се отвори и затворен циклус вектор за контрола.
Делта VFD075 B43 A AC Вози VFD-Б Серија Инверторот 7.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
7.5 kw
Бренд Име:
NASHGITR

Најдобри понуди

385002216B / 385002216 Коника R2 minilab опрема 10pcs
  • Обновено
Оценка на клиентот:

385002216B / 385002216 Коника R2 minilab опрема 10pcs

Ние имаме право да не прифати да се врати за некои стоки од цел потврди,па подобро да се потврди пред да с

DEN 1368.00 1440.00