• Обновено
EEMRKE За Toyota RAV4 / RAV4 Хибрид 2017 LED Ангел Очи светилки drl Возење Светла Tagfahrlicht 12V H11 55W Светла за Магла Светилка

EEMRKE За Toyota RAV4 / RAV4 Хибрид 2017 LED Ангел Очи светилки drl Возење Светла Tagfahrlicht 12V H11 55W

Buyers rating:
-6 % DEN 7264.00
DEN 7728.00

Залиха

ee Mrke® Led Ангел Очи Светла за Магла светилки drl Дење Работи Светла за Полнење Точно-Одговара Магла Браник Покрие со Проектор Објектив За Toyota RAV4 2016 2017
За Toyota RAV4 Bybrid Појавување на Автомобил Модел
Автомобил LED Ангел Очи светилки drl Халоген Светилка Светла за Магла за Toyota RAV4 2016 2017 * Не само што е убава ангел очите на за-BMW-стил, но исто така, тоа е дење работи светла и може да помогне да се спречи 58% од несреќи. * Направете вашиот автомобил повеќе карактеристична; Изработка на вашиот автомобил поголема видливост на ден или нејасна временска прогноза!! * Директно замена со оригинални магла покрие без модификација е потребно. Пакет се Вклучени : 2x Проектор 2x Леќа Магла Светлина Браник Опфаќа (Собраа) 2x Магла Светлина (55w H11 Халоген Светилки Пре-инсталиран) 2x LED Ангел Очи (Собраа) 2x LED Ангел Очи Инвертер
Почитувани купувачот , можете да изберете ангел очи прстени боја : виолетова, сина, зелена, црвена, жолта, бела. (место и цел,и остави порака од aliexpress ,и стандардната бела боја ) Оваа светла за магла може да биде компатибилен H11 xenon светилки и баласт; (ние ќе ви помогнат да се состави, кога ќе го добиете производот може да биде директно користење ). Ксенон светилки + баласт еден пар само треба плаќаат екстра. $45; Кликни за да се купи=> Жици за инсталација : Црвена жица поврзете на +, црна жица поврзете со -; (ви препорачуваме се поврзете со оригинални магла светлина жица, професионална инсталација може да бара) Ако вашата оригинална автомобил не светла за магла, ќе мора да се купи универзална прекинувачи и жица колекции,само треба плаќаат екстра. $10; Кликни за да се купи=>

Основни карактеристики

Емитуваат Боја:
IceBlue Ангел Очи, Црвени Очи Ангел светилки drl, Белиот Ангел Очи светилки drl, Сини Очи Ангел светилки drl, Виолетова Ангел Очи
Име На Модел:
За Toyota RAV4 2016 2017
Леќа:
Вклучени
RAV4-Година:
2013,2014,2015
Бренд Име:
eeMrke
Lumens:
800LM
Материјал Тип:
ABS
Објектот Дијаметар:
9cm
Тојота Модел:
RAV4
Автомобил модел:
За Toyota RAV4 / RAV4 Хибрид 2016 2017
За Возило Брендови/Модел:
Тојота
Напон:
12V
Специјални Функции:
Ангел Очи светилки drl
Објектот Тежина:
2kg
Тип На Објект:
Светла За Магла
Година:
2016 2017
Надворешни Тестирање И Сертификација:
EMARK
Извор На Светлина:
халоген
Ангел Боја На Очите(Изборен):
виолетова, сина, iceblue, црвена, жолта, бела
Инсталација Место:
Го Замени Оригиналниот Магла Браник
LED Ангел Око Прстен:
Yes
Wattage:
55W
сијалица модел:
H11

Најдобри понуди