• Обновено
дијамант везови мозаик був Слика на rhinestones diy мозаик везови продажба везана вез со дијаманти

дијамант везови мозаик був Слика на rhinestones diy мозаик везови продажба везана вез со дијаманти

Buyers rating:
-49 % DEN 316.00
DEN 619.20

Залиха


Драги пријатели, . Ние сме професионални фабрика и да се фокусира на висок квалитет на DIY дијамант сликарство крстот бод за 8 години . Секоја слика вклучуваат : 15-30% повеќе rhinestones, печатени HD oilcloth, алатки (вежба точка пенкало, вежба плоча,дупчење кал). Ако сакате да се веледрогерија или продавач и да го продаде daimond сликарство во вашата земја,ве молиме контактирајте со нас.
Дијамант Слика Настава
1. Проверете смола дијаманти и боја на соодветните боја код, да се обезбеди сите дијаманти код се завршат.
2. Отворен мал дел од селотејп, обрнете внимание за да ги задржи прашина надвор.
3. Одберете некој број, најдете соодветните дијаманти и го стави во вежба плоча.
4. Користете помош на пинцета да ги собереш на соодветни дијамант нежно, а потоа го стави во соодветната позиција на модел број
5. Повторете ги претходните чекори, се додека не заврши целата слика
6. Заедничката треба да се угнетените и чисти, немаат пукнатини. Може да се стави книга во предниот дел од дијамант цртеж, со раце притисне на книгата
7. Тркалање до производ и кои се соочува надвор од предниот дел, се одликува со нашите цилиндар пакет за да го заштити без гребнатинка
..За Превозот..
Ние сме продавачот од Кина копното.По успешно плаќање, ние ќе ја испорача стоката во рок од 3-5 дена.Кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод, Ali Express Стандард Превозот обично трае околу 10 до 30 работни дена за испорака поради царинската расчистување времиња во различни земји.За Ali Express Премиум Превозот,Fed Ex,UPS-от,времето за испорака ќе биде побрзо
Вие сте одговорни за даноци,царински и други давачки во текот на превозот

Основни карактеристики

Големина:
20*20cm, 30*30cm, 45*45cm
Бренд Име:
YIKEE
Стил:
Европа
Форма:
Посебна
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Надворешното Пакување:
Торба
Употреба:
Почеток / Свадба декорација,Деца Хоби
Големина на слика:
Според опции
Алатки:
вежба точка пенкало, вежба плоча,tweezer,дупчење кал
Дијамант Тип:
Плоштад дијамант
Ткаенина Тип:
HD Oilcloth
Лепак Adhension:
Силна стап
Дијамант големина:
2.5*2,5 mm
Дијамант Количина:
15-30% повеќе количина
Стил:
Вез со дијаманти
Име:
мозаик везови продажба

Најдобри понуди

LM2596T-ADJ LM2576T LM2576 TO220 Нови Оригинални
  • Обновено
Оценка на клиентот:

LM2596T-ADJ LM2576T LM2576 TO220 Нови Оригинални

Компанијата примени поддршка на операции како што следува : Совети : Нашата апсолутна цена предност, би�

DEN 768.00