• Обновено
Пејџ P-6E 6-string Стандард Capo - Црна

Пејџ P-6E 6-string Стандард Capo - Црна

Buyers rating:
DEN 1391.52

Залиха

Пејџ 6-string Стандард Capo - Црна Стандарден Профил 6-string Акустична Гитара Capo со Директен Центар-напнатост Дизајн - Црна сте Ќе Љубов Оваа Capo
На Пејџ 6-string Стандарден Профил гитара capo е ефикасна, достапен и лесен за употреба. Пејџ собрани години на наградуваниот уметник повратни информации и да излезе со иновативна, директна-центар тензија дизајн кој се елиминира string зуи од влече надолу на стрингови од центарот на capo е бар наместо страна. На Пејџ 6-string Стандарден Профил capo ви дава лесно, една рака knurled-knob на вредноста, и тоа може да биде паркиран зад орев кога е надвор од должноста - па тоа е во лесно стигнат до кога ќе треба повторно. Многу Sweetwater guitarists дојде да се потпираат на Пејџ capos за клучните промени со супериорен подесување стабилност - и може да, премногу. Пејџ 6-string Стандарден Профил Гитара Capo Карактеристики : Иновативни capo дизајн обезбедува контролира тензија со прецизна прилагодување Не string зуи или негово исклучување поради влечење од центарот наместо на страна се Движи брзо и лесно со 1 раце акција Може да се чуваат зад орев кога не е во употреба Спецификација Детали Направени За Акустична Гитара Боја Црна

Основни карактеристики

Тип:
Capo
Број На Модел На:
P-6E
UPC:
180688000018
MPN:
P-6E

Најдобри понуди