• Обновено
RH536 UHF VHF dual band антена за воки токи ШУНКА двонасочна радио антена sma машки конектор

RH536 UHF VHF dual band антена за воки токи ШУНКА двонасочна радио антена sma машки конектор

Buyers rating:
DEN 384.00

Залиха


ЕЛЕКТРИЧНИ СПЕЦИФИКАЦИИ
Фреквентен Опсег
144/430 MHz (VHF144 MHz UHF400-470 MHz) Добивка
2.15 d Bi/3d Bi
V. S. W. Р
Текст Отпорност
50Ω Зрачење
Omni
Максимална Моќност-watts
10 W
Поларизација
Вертикална
МЕХАНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ
Конектор Тип
SMA-машки
Нето Тежина
0.05 кг
Должина
34cm
Дијаметар
1.5 cm
Radome Боја
Црна
Radome Материјал
TPEE
1. ПАКЕТ
Речиси на нашите производи се користат природен пакет.
2. LEADTIME
3 дена по уплатата примени.
3. ПРЕВОЗОТ МЕТОД
Побрз економски КИНА пост прво за бесплатен превозот.
Комерцијални изразат како што курирската служба DHL, EMS, Fed Ex, итн. како ваш избор.
4.ПЛАЌАЊЕ
Прифаќаме само Зачувам на Aliexpress.
Нашите цени НЕ вклучуваат никаква царина или данок.
Ве молиме да бидат одговорни за сопствени данок, ако вашиот локален обичај наплаќаат некои сопствени данок.
5. Се ВРАТИ и ГАРАНЦИЈА
100% КК проверка пред пратката.
Прифати размена во рок од 7 работни дена откако сте ја добиле.
Антени и други додатоци 6 месеци гаранција, рипитерите 1 година.
Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати. нашата услуга representitive ќе ви помогне.
Купувачи се одговорни за враќање такси превозот на гаранција предмети и да се врати ставки со соодветен пакет.

Основни карактеристики

Is_Display:
No
Складирање Канал:
2
Разговор Опсег:
NO
Бренд Име:
LINATCHO
Тип:
Додатоци
Димензии:
34cm
Максимален Домет:
1.5 км-3km
Фреквентен Опсег:
144/430MHz
Материјал:
Пластични
Воки Токи Тип:
Преносни
Број На Модел На:
536
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Се применува за:
рачни воки токи
Фреквенција:
144/430MHz
конектор:
sma машки
is_customized:
Yes

Најдобри понуди