• Обновено
Практични-FOTGA на камерата Леќи на Камерата Адаптер Прстен за PK К Планината Објективот на NEX E-Планината 8Q8S

Практични-FOTGA на камерата Леќи на Камерата Адаптер Прстен за PK К Планината Објективот на NEX E-Планината 8Q8S

Buyers rating:
DEN 701.76

Залиха

Овој објектив планината адаптер прстен е главно се користи за поврзување на "PK К Планината Леќа" да "камери со NEX E Планината".
Погоден за NEX E Планината камера, како што се за NEX-3 NEX-3 C NEX-3 N NEX-5 NEX-5 C NEX-5 N NEX-5 R NEX-5 T NEX-6 NEX-7 и сл.
Целосно рачна контрола, прирачник се фокусира и прирачник за изложеност.
Не постои електрична конекција на кружниот така дијафрагмата контрола на објективот е поставена рачно.
Тоа може да се фокусира кон бесконечност; Лесно и непречено да го инсталирате, отстрани и да работат на леќа.
Опремен со брава и да престане pin
Направени од високо-квалитетен материјал, трајни производи за долго време се користи.
Материјал : Метал
Боја : Црна
Компатибилен леќа : за PK К Планината Леќа
Компатибилен камера : за NEX E Планината Камера
Објектот големина : Прибл. 6 * 6 * 3.2 cm/2.4 * 2.4 * 1.3 во
Објектот тежина : Околу. 98g/3.4 оз
Пакет Листата :
1 * Адаптер Прстен
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е /- 1-3cm.

Основни карактеристики

Бренд Име:
CADeN
Компатибилен Бренд:
Pentax,Sony, Minolta

Најдобри понуди