• Обновено
Baofeng Автомобил Полнач за Батеријата Eliminator За УВ-82 двонасочна Радио Воки Токи НАС

Baofeng Автомобил Полнач за Батеријата Eliminator За УВ-82 двонасочна Радио Воки Токи НАС

Buyers rating:
-5 % DEN 251.00
DEN 263.52

Залиха

Опис 100% Сосема нов и висок квалитет.
Погоден за УВ-89,УВ-82 Радио
како да се користи
Поврзете го другиот крај од една запалка приклучок за батеријата директни картичка во машина еквивалент на батеријата локација, можете да моќ на автомобил за долго време, многу погодно.
Пакетот вклучува :
1 x Автомобил батеријата eliminator за УВ-82

Основни карактеристики

Разговор Опсег:
5-сса 10 километри
Тип:
Двонасочна Радио
Бренд Име:
BAOFENG
Воки Токи Тип:
Преносни
Складирање Канал:
99
Максимален Домет:
5км-сса 10 километри
Is_Display:
Yes
Фреквентен Опсег:
136-174/400-470mhz
Состојба:
Нови
Модел:
ЗА УВ-82
Услуга:
FRS/ГМРС (Dual-Услуга)
Земја/Регион на Производство:
Кина

Најдобри понуди