• Обновено
Генератор Брзина Контролер 3062322 За Дизел Моторот Genset KTAA19-G6A

Генератор Брзина Контролер 3062322 За Дизел Моторот Genset KTAA19-G6A

Buyers rating:
-10 % DEN 2722.00
DEN 3024.00

Залиха

Генератор Брзина Контролер 3062322 За Дизел Моторот Genset KTAA19-G6 A
ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ
ОПИС
3062322 е моторот брзина контролер дизајниран од страна на сите електронски уред за actuator, Тоа може да се брз и прецизен одговор на минливи оптоварување промени. Тоа има широк брзината за контрола на опсег. За овие контролори, посебно кола овозможи корекција на пропорционална, составен и изведени вредности. Овие параметри сите работат заедно за да се обезбеди контрола, што резултира во брз и стабилен мотор одговор да се вчита промени, додека одржување на прецизна брзина регулирање на дизел.
ФУНКЦИЈА 3062322 ВРТЕЖИ во минута Стабилност Брзина Спектар 1 KHz ~ 6.5 KHz Термичка Стабилност Максимум ±0.7% НЕАКТИВЕН Регулатива 260 ±20 Hz DROOP Регулатива Минимум 15 Hz ±6 Hz/ 1 Amp Максимална : 400 Hz ±75 Hz/ 1 Amp Надворешни Брзина Регулатива ±200 Hz (со 1 KΩ поврзани) ПОМОШЕН Текст Чувствителност 148 Hz / 1 V., ±10 Hz Отпорност 1 MΩ Работа Темп Спектар -40 ~ 85 °C Работа Влажност Спектар Максимална 95% Порибување Temp -55 ~ 92 °C Шокантни 20-100 HZ 500mm/Sec. Напон 12 или 24 V Заземјување Пол Негативен пол Напојување 40m A Actuator Постојан Струја : Минимум 1А, Максимална 4.5 Сигнал 2 ~ 120 V RMS
СЛИКА
ACTUATOR и ГУВЕРНЕРОТ СЕРИЈА
Компанијата Информации
ФАБРИКАТА СЛИКА

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
3062322
Место на Потекло:
Fujian, Кина (Копно)
Работа Температура:
-40 до +85 целзиусови степени Степен
Напон:
12V/24V
Тежина:
1KG
Брзина спектар:
1KHz ~ 6.5 KHz
Сертификат:
CE, ISO9001
Текст Потрошувачка На Енергија:
40 mA
Животната Средина Релативна Влажност:
до 95%

Најдобри понуди