• Обновено
Пар Црни 5X7 инчен led камион светлата 6x7 инчи Висок/Низок Зрак Дење Работи светла за Jeep Cherokee XJ Плоштадот led headlamp

Пар Црни 5X7 инчен led камион светлата 6x7 инчи Висок/Низок Зрак Дење Работи светла за Jeep Cherokee XJ Плоштадот

Buyers rating:
-6 % DEN 5685.00
DEN 6048.00

Залиха

Инсталација Прирачник не е предвидено, едноставно лесно plug and play со H4 приклучок во 3 prong, и екстра жицата се поврзува со светилки drl. Повратни информации 1. Ако не сте задоволни со нашите производи или услуга, ве молиме контактирајте со нас преку е-маил, ние ќе го направи тоа право.
Стоката се превезува од страна на international express(DHL, UPS-от, FEDEX,ARAMX,ТНТ,EMS, итн) или Кина пост воздух mail времето за испорака зависи од дестинацијата и превозот метод. Ве молиме оставете пет-ѕвезда повратни информации за нас, ако сте задоволни со нашите производи и услуги.
Пар Црни 5 X7 инчен led камион светлата 6x7" инчи Висок/Низок Зрак Дење Работи светла за Jeep Cherokee XJ Плоштадот led headlamp Општи Спецификации : Леќа Шема : Висок & Ниска Зрак Леќа Материјал : Hardcoated Поликарбонат Домување Материјал : Умре-Фрлија Алуминиум Монтажа : Retrofits Стандард 5" x 7" Фарови Конектор : H4 7 Пина" LED Возење Светлина H/L зрак + Led Агол Очи Моќ : 90 W Напон : 9-32 V Lumens : 3500lm Боја Температура : 6000k Зрак Шема : Hi/Низок Домување Материјал : Алуминиум Леќа Материјал : PC Апликацијата За H6014 H6052, H6053, H6054, H6054 LL, H5054, 69822 За 1984-2001 Jeep Cherokee XJ За 1987-1995 Jeep Wrangler YJ За 1986-1992 Џип Comanche МЈ Камион За 1980-1994 Патрола Y60 За 1988-1990 Dodge Ramcharger За 1990-1993 Dodge Ram меморија Пикап За 1990-1993 Dodge W250 За 1986-1993 Dodge Ван За 1985-1987 Chevy Silverado За Тојота Пикап, за Тојота MR2, за Тојота Celica, за Nissan 240 SX(s13) Пакет се вклучени 2 ПАРЧИЊА 5" X 7" LED Фарови Белешки 1. Ве молиме контактирајте со нас преку е-маил прво пред отворањето секој случај или да ги побарате.ВЕ МОЛИМЕ ПРОВЕРЕТЕ ЈА КОМПАТИБИЛНОСТА ПРЕД СТАВАЊЕТО НА ВАШИТЕ НАРАЧКИ! 3 Некои возила како Тојота, можеби ќе треба да се движат на иглички на headlamp plug да поинаква позиција. Ние се задоволството на клиентите многу сериозно. Ние ќе го реши проблемот за вас во најбрзиот начин.

Основни карактеристики

Надворешни Тестирање И Сертификација:
Dot
За Возило Брендови/Модел:
Jeep
Jeep Модел:
Cherokee
Cherokee-Година:
2001,2000,1999,1998,1997
Име На Модел:
7 инчен плоштадот led светла
Материјал Тип:
PC Алуминиум
Објектот Тежина:
3.5kg
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Специјални Функции:
Висок/Низок Зрак светилки drl
Бренд Име:
JVISION
Објектот Дијаметар:
7inch
Тип:
5x7 инчен led светла
моќност:
90W
Напон:
9-32V DC
Температура На Боја:
6000K
зрак:
Висок/Низок зрак
Lumens:
3500lm
Животен век:
Околу 30000 часа
Школка во боја:
Црна

Најдобри понуди