• Обновено
(100yards/многу ) од 1,5 инчи (38mm) Единствен лик Сатен Лента За Облека

(100yards/многу ) од 1,5 инчи (38mm) Единствен лик Сатен Лента За Облека

Buyers rating:
DEN 489.60

Залиха

(100yards/многу ) од 1,5 инчи (38mm) Единствен лик Сатен Лента За Облека 196 бои достапни 100% полиестер еден со кои се соочуваат сатен лента сатен лента снабдувач
Производ :
Боја Картичка :
Детали :
Единствен лик Сатен лента, полиестер лента се изработени од висококвалитетен полиестер filaments и бои и обоена на висока температура. Сите двојно лице сатен панделки се со висок квалитет и имаат светла боја, добра форма, фина текстура, и висока стабилност на влажно и суво триење. Сите тие ги исполнуваат еколошките стандарди. Имаме 196 бои од полиестер единствен лик сатен лента во 17 ширини, со повеќе во парк.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Секоја година, ние не и минатото OEKO TEX сертификација. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина На :
1-1/2" ,1-1/2 инчи,1.5",од 1,5 инчи(3.8 cm,38mm)
Достапни бои :
196 бои
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100, СТИГНАТ до SVHC Слободни.
MOQ :
100yards/боја
Напомена :
Ако сакате да наредат и други бои, од боја картички ,pls изберете било која боја од интернет и забелешка боја бројот кој сакате да го нарачате. На пример,012 сребро. Ви благодарам многу.
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
2-3 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.
Примена :

Основни карактеристики

боја:
Техника:
Печатени
Материјал:
100% Полиестер
Ткаенина Тип:
Сатенски
Ширина:
1-1/2
Стил:
Единствен Лик
Број На Модел На:
175~264
Шема:
Полна Боја
Бренд Име:
AMORYHEART
Тип На Производ:
Панделки
Големина 1:
1-1/2,1-1/2 инчи,1.5,од 1,5 инчи,3.8 cm,38mm
Боја 1:
Шокантно Розова,Виртуелна Розова,Се Искачи На Вино,Се Зголеми Блум,Градина Се Зголеми
Бојата 2:
Малина Роуз,Малина Роуз,Azalea,Убавина,Ла Роса,Moonstone
Боја 3:
Корални Роуз,Афион Црвена,Светло Корали,Лубеницата,Црвениот,Топла
Име 1:
полиестер сатен лента
Име 2:
единствен лик сатен лента
Име 3:
сатенски лента
Име 4:
свила сатен лента
Името 5:
еден двострано сатен лента
Името 6:
персоналните сатен лента

Најдобри понуди