• Обновено
Слободен Брод RHC7 1-14400-2100 114400-2100 NH170048 Турбо Турбина Турбополнач За HITACHI EX200-1 Багер Мотор 6BD1T 6BD1-Т

Слободен Брод RHC7 1-14400-2100 114400-2100 NH170048 Турбо Турбина Турбополнач За HITACHI EX200-1 Багер Мотор

Buyers rating:
-9 % DEN 14611.00
DEN 16055.52

Залиха

Ние поддршка на пратката од страна на DHL,Fe DEX,UPS-от,ТНТ,EMS или други пратката итн. Пред плаќање ве молиме контактирајте со нас да го цитирам и потврдете го вашиот товар.Сите фотографии се прикажани за илустрација само, и се претставници на типот и моделот на турбо се понудени во описот. Предмети се испраќаат само по плаќањето е потврдено од страна на Зачувам. предизвикани од производство грешки. ве молиме бидете сигурни дека вашата цел е точно точно.
Превозот
1. Увозни давачки и даноци не се вклучени во точка цена. Објектот ќе биде предаден, веднаш во рок од 1-2 работни денови по потврди за плаќање.
Гаранција Политика
Гарантниот период : 12 месеци од денот на приемот. Во повеќето случаи, вашиот објект ќе биде предаден во рок од 24 часа на потврди за плаќање. Вашите наредби се добредојдени.Ние и ветуваме на поправка или промена турбо за скршени извештај подолу : турбина школка почеток ;масло излегуваат во јавноста итн.Објектот Патеката Број ќе бидат обезбедени. Сите превозот и ракувањето надоместоци се неповратни.ние ја прогласи пониска вредност за да се минимизира царина.5 kg
Пакување Детална : Цврста картонска кутија
Апликацијата Возило :
За HITACHI EX200-1 Багер 6 BD1 T
Примена На Моторот :
6 BD1-Т 6 BD1 T
Директна замена Дел : Turbos/ Supercharger
ние, исто така може да ги обезбеди следниве turbochargers : Моторот Модел Турбо Модел Дел Број За Komatsu PC100/120/-5 TA3103 6205-81-8110/465636-0206 За Komatsu PC100/120/-5 TA3103 6505-81-8110 За Komatsu PC100 TA3103 6205-81-8150 За Komatsu PC150-5 TA3103 6207-81-8240 За Komatsu PC200-6 TA3137 6207-81-8330 700836-0001 За Komatsu PC400-3 TA4532 6152-81-8210 За Komatsu PC400-5 TA4532 6151-83-8110 За Komatsu D85-12 TA4532 6152-81-8310 За Komatsu PC130-7 TD04 L 6208-81-8100/49377-01610 За Komatsu PC130-7 TD04-10 T 6205-81-8270/49377-01600 За Komatsu PW128 HX30 W 6732-81-8202 За Komatsu PC120-6 HX30 6732-81-8100/02 3590022 3804963 3592102 За Komatsu PC200-7 HX35 6738-81-8091 /4038475/3595157 За Komatsu WA300/320-3 HX35 W 6736-81-8191 6736-81-8190 За Komatsu PC220-6 HX35 6735-81-8401/3539697/3539297 За Komatsu PC200-8 HX35 6754-81-8090 4037469 4955155 За Komatsu PC220-7 HX35 W 6738-81-8192 4035376 4025402 За Komatsu PC220-8 HX35 W 6754-81-8190 4038597 За Komatsu PC300-7 HX40 W 6743-81-8040 3597311 За Komatsu PC350-7 HX40 W 6745-81-8040 За Komatsu PC360-7 HX40 W 4038421 За Komatsu багер HX25 W 4038790 За Komatsu D155 KTR130 6502-13-2003 За Komatsu D155 KTR110 6505-52-5410 За Komatsu D155 KTR110 L 6505-65-5030 За Komatsu D355 KTR130 6502-12-9005 За Komatsu PC200-3 TO4 B53 6137-82-8200/ 65044-0261 За Komatsu PC200-5 TO4 B59 6207-81-8210 465044-5251 За Komatsu WA350-1 TO4 B59 6138-82-8201 За Komatsu D66 S-1 TO4 B59 6138-81-8101 За Komatsu WA350-1 TO4 B59 6138-82-8400 За Komatsu PC220-5 TO4 B59 6207-81-8220 За Komatsu WA350-3 TO4 E08 6222-81-8170 6222-81-8210 За Komatsu PC300-5 TO4 E08 6222-81-8310 За Komatsu PC300-6 TO4 E08 6222-83-8170 За Komatsu D65-12 TO4 E08 6151-81-8500 За Komatsu PC300 TB4130 6151-81-8400 За Komatsu D155 6502-12-2003 За Komatsu D355 6502-13-9005 За Komatsu WA380 TO4 E 6222-81-8180 За Komatsu PC300-6 TO4 E 6222-83-8171 За Komatsu WA380 H1 E 6742-01-3110 За Komatsu WA400-3 TBP417 6222-81-8310 За Komatsu PC150-3 P107 6207-81-8110 За Komatsu PC400-1 BHT3 B 6152-81-8500 За Komatsu PC400-7 S400 6156-81-8170 За Komatsu S500 6240-81-8300 За Komatsu S400 За Komatsu PC400-7
- Позитивни Повратни Информации Од Светот Купувачот Клиенти
## Листа цена е реална турбополнач нето цена , исклучува меѓународни изразуваат товар,ве молиме контактирајте со продавачот да го цитирам товарни пред ставање ред и плаќање.

Основни карактеристики

is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
RHC7 114400-2100 Турбо За HITACHI EX200-1 Багер 6BD1T 6BD1-Т
Објектот:
RHC7 Турбо Турбина Турбополнач
Дел Број:
114400-2100 1-14400-2100 1144002100 114400 2100 2100 1-14400
OE БР.:
1144002100 NH170048
Апликацијата возило:
За HITACHI EX200-1 Багер 6BD1-Т
Примена на моторот:
6BD1-Т 6BD1T 6BD1 Т
Ладење тип:
Правец на ладење или масло за подмачкување САМО
Гарантен период:
12 месеци Турбополнач Со Дихтунзи
превозот:
Бесплатен превозот
Модел:
RHC7 114400-2100 Турбо За HITACHI EX200-1 Багер 6BD1T 6BD1-Т

Најдобри понуди