• Обновено
Baogela Хронограф Кварц Часовници за Мажи и Момчиња Мода Обичниот Човек е Водоотпорен Аналоген рачен часовник Прозрачна Раце Сина 1708G-1

Baogela Хронограф Кварц Часовници за Мажи и Момчиња Мода Обичниот Човек е Водоотпорен Аналоген рачен часовник

Buyers rating:
-48 % DEN 1195.00
DEN 2298.24

Залиха


CX Часовници Продавница
МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН МАШКИ СПОРТ ВИДИ
BGL 1708 G
ОТПОРЕН на ВОДА 3 ATM、Хронограф、Заврши Календар
ФОТОГРАФИИ ОД КУПУВАЧИ
BAOGELA Фанови
ПРОИЗВОД АТРИБУТИ BAOGELA1708 G
【Случај Дијаметар】 47 мм Прибл
【Бенд Ширина】 24 мм Прибл
【Бенд Должина】 240/260 mm Прибл
【Случај Дебелина】 11 mm Прибл
【Нето Тежина】 85g Прибл
【Функција & Feature】 Мултифункционален тајмер、Календар
Функција Демонстрација
① 1/10 microsecond Индикатор
② Минута Индикатор
③ Вториот Индикатор
④ Календар Прозорецот
A : Star/Пауза Копче (Притиснете го копчето, и сите три малку бира почнат да работат, притиснете повторно за да ги запре сите од нив)
Б : Копчето за Ресетирање (Притиснете го копчето за ресетирање, сите линкови испратена назад до оригиналната позиција. Се обрне внимание : МОРА да се ЗАПРЕ хронограф бира пред да се ресетираат.)
C : Круна(Повлече круната од првиот дел да се прилагоди календар, се повлече од вториот дел да го прилагодите времето)
ОТПОРЕН НА ВОДА 3 БАНКОМАТ
Може да се користи во нормален живот, како што се миење на лицето или раце.
БОЈА
BAOGELA 1708 G
СЛИКА
100% Реално Снимање, Реално Видлив
ОТПОРЕН НА ВОДА 3 БАНКОМАТ
Може да се користи во нормален живот, како што се миење на лицето или раце.
БОЈА
Megir 2053 G

Основни карактеристики

Тип На Објект:
Кварц Рачни Часовници
Функција:
Отпорен На Вода,Престане Да Се Види,Авто Датум,Заврши Календарот,Хронограф,Светлечки Раце
Број На Модел На:
BGL1708G-1
Затворач Тип:
Тока
Бендот Должина:
Беа 25,5 см
Dial Дијаметар:
47mm
Движење:
Кварц
Кутии & Случаи Материјал:
Хартија
Стил:
Fashion & Неврзан
Dial Прозорец Материјал Тип:
Hardlex
Случај Дебелина:
11mm
Бендот Материјал Тип:
Силикони
Бендот Ширина:
24mm
Бренд Име:
BAOGELA
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Материјал:
Легура
Случај Обликот:
Круг

Најдобри понуди