• Обновено
На Piddington е незгодна положба од страна на Скот Creasey-магија трикови

На Piddington е незгодна положба од страна на Скот Creasey-магија трикови

Buyers rating:
DEN 224.64

Залиха

На врвот на ова, работата се изненадувачки едноставна и технички многу лесно да се изврши."
- Bill O'Connell
"На Piddington е Недоумица е екслузивно, прва класа на професионални mentalism рутина, заврши со Скот е diabolically умен размислување. Ако сакате, оваа личност може да биде илјада милји подалеку, во друга земја!
Исто така, тука се вклучени едно лице далечински-гледање на рутинска употреба на истиот систем. Сериозно underpriced. Овие составен специјализирани тестови смисли за да ја покажат Lesley способноста да примате мисли во текот на голема далечина.
"На Piddington е незгодна положба може да биде вашиот најдобар 'пакети мали игра big' ослободување, но не! TPQ ќе направи идеална поблиску за фаза шоу, голем публицитет трик, или и двете.
Во оваа 30-минутна видео, ќе научат ефикасен, лесен-за-да се подготви и едноставен метод, кој ќе ви овозможи да се реплицираат во стилот на долго растојание телепатија експерименти направени познати од страна на Piddington е.
Сиднеј и Lesley Piddington беа Австралиски маж и жена mentalism тим, кои, во доцните 1940-тите, презентирани се серија на телевизија радио емитувања за би-би-си.
Со многу мала подготовка, ќе создаде илузија дека ќе се поседува способност да тивко се пренесува на случајно избрана публика информации на друго лице. Препорачливо."
- Stunninger - Магијата Кафе. Навистина ми се допадна мини документарен стил на почетокот на DVD. Ако сте фан на Скот работа, знаеш точно што мислам, и многу веројатно е веќе планирање на добивање на оваа.
Потребни реквизити земе но минути да се подготват. На рутински не се користи пред-шоу, не електроника, не stooges, нема дуел реалноста, без меморија работа, и нема вербална кодови. Ако сте нови на Скот работа, вие сте во за лекување и сметам дека ќе биде сосема задоволен.

Основни карактеристики

Пол:
Унисекс
Перформанси Форма:
Close-up Магија
Карактеристики:
Почетник,Да Научат,Магионичари,Со Dvd,Улица,Исчезнуваат,Лебдат,Трепка,Професионална,Сцена,Се Издига,Лесно Да Се Направи
Број На Модел На:
5555
Тип:
картичка
боја:
Црвена
Е Инструкции Се Вклучени:
Yes
Големина:
One Size
Материјал:
Метал
Бренд Име:
ZXZ
Возраст Опсег:
Grownups
Type1:
Магија Трикови
Type2:
блиску до магија
type3:
магијата реквизити
type4:
картичка магија

Најдобри понуди