• Обновено
600W 220V smart отпадна вода подигнете го користите зад себе на тоалет

600W 220V smart отпадна вода подигнете го користите зад себе на тоалет

Buyers rating:
DEN 10320.00

Залиха


НИЕ СМЕ ВИСТИНСКИ ФАБРИКА!!!
Ако сакате, ние ќе ве покануваме да дојде до нашата фабрика за погледне наоколу и да се провери. Кога ќе биде рамна на macerating тоалет, звукот на моторот ви кажува дека единицата е да работи. Производите ќе бидат проверени еден по еден, во ова место. Тоа macerates grinds отпадоци и пумпи под позитивен притисок на канализација. Објекти како што се пелени и тампони може да ги заглави macerating ножеви, а вие нема да бидете во можност да го користат тоалетот се додека некој не се расчисти нив, што е помалку од привлечен за работа. Тоа е многу силна за транспорт. Не Вашата Редовна Гравитација-Рамна Тоалет
Не Вашата Редовна Гравитација-Рамна Тоалет
Можете да ја признае macerating тоалет од страна на присуство на тенк на подот зад сад.
6) Ова е резервни делови и картон за macerator пумпа. Садот цел е многу конкурентен на пазарот!
(1) ТЕХНИЧКИ ДАТУМИ :
(2) Карактеристики :
(3) Детал на објектот.
3) магацин за крајните производи и резервни делови . Она што Е Macerator Тоалет?
На macerating тоалет помага да се реши проблемот на пренесување на отпад тешка до канализацијата кога ќе инсталирате бања во подрум или на дното на некоја падина. Резервоарот, исто така, содржи пумпа дека трансфери на отпад на канализација преку многу помал отпад цевка од конвенционалните користи тоалет. Резервоарот, кој е вклучен во 120-volt земјата грешка коло interrupter штекер, содржи macerating ножеви со кои се намалуваат сите цврст отпад да течна форма.
600 W 220 V smart отпадна вода подигнете го користите зад себе на тоалет
Инсталирате бања никаде без било изградба!
1.
(4)во Однос на :
Најпосле, Ако сакате, ние ќе ве покануваме да дојде до нашата фабрика за погледне наоколу и да се провери.

Основни карактеристики

моќност:
Електричен
Структура:
Потопна Пумпа За Отпадни Води
Притисок:
Низок Притисок
Примена:
Канализација
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Вода
Теорија:
Електромагнетни Пумпа
Број На Модел На:
SF600
Гориво:
Електрични
влезен Напон :
600W AC 220-240V 50HZ
Висина на максимална хоризонтална:
6 M
Lenght на максималната вертикална:
60 M
Max. Притисок:
140I/Мин
Бучава :
40dB
Електричниот мотор:
100% бакарна жица 100% antimagentic со 2800RPM
Заштита:
IPX4
Сертификат:
CE & ROHS
Степен на заштита:
IPX4
Гаранција:
1 година

Најдобри понуди