• Обновено
Mcoplus C/Y-E Фокусна Редуктор Брзина Бустер Адаптер за Contax Yashica C/Y Објективот на Sony E NEX О7 II A7R A7S A6300 A6000 NEX-7/6

Mcoplus C/Y-E Фокусна Редуктор Брзина Бустер Адаптер за Contax Yashica C/Y Објективот на Sony E NEX О7 II A7R

Buyers rating:
DEN 4224.00

Залиха

Стави црвено знаци на адаптер и леќа јака заедно.
Едноставно прикачите прстен на вашиот објектив и потоа објективот на камерата.72 x , за да ја прилагодите големина на сликата за да близина на 1 : 1, така што фокусна должина на сликата е блиску до реалните фокусна должина на објективот, на пр.
Да се качи :
1.Пак на адаптер насока на стрелките на часовникот до фиксатор кликнете.
Функција :
Во заедничка леќа адаптери, сечење ефект се јавува во сите APS-C дигитални камери со 1.
Пакетот Вклучува :
1 x адаптер за монтирање
.
Тоа им помага да се зголеми максималната бленда 1 запре, и можете да го користите побрзо од 1 запре.5 x зголемување.
Сино на самото место ќе се случи ако леќата е снимен на сончева светлина или светилка директно.
Компатибилен Леќи на камерата :
Contax Yashica (C/Y) леќа ,
Sony E Планината, NEX-3 N NEX-6 NEX-5 R NEX-F3 NEX-7 И NEX-5 N NEX-5 C NEX-C3 NEX-3 NEX-5 О7 A7 II A7 R A7 S A7 RII A6300 A6000 A5000
Answer : ___________________________ Note : Оваа Брзина Бустер адаптер НЕ е целосно компатибилен со полна рамка Sony A7, A7 R и A7 S.Mosty тоа ќе use Manual или Av режим. Кога сте завршиле со отстрани двете заедно.
Mcoplus C/Y-E Фокусна Редуктор Брзина Бустер Адаптер за Contax Yashica C/Y Објективот на Sony E NEX О7 II A7 R A7 S A6300 A6000 NEX-7/6
Овој адаптер прстен ви овозможува да го користите Contax Yashica (C/Y) леќа Леќа на Sony E Планината камера тело, тоа е штедење што на трошок на скапи и неповратни конверзија. Кога Брзината Бустер се користи со Sony A7, A7 R или A7 S камерата е потребно да се користи во "APS-C Големина Фаќање" на владата. Тоа е толку лесно како што!
За да отстраните :
Отстрани и леќа / адаптер заедно од камерата, притиснете објективот заклучување и потоа отстранете го адаптерот од објективот истовремено.
Овој адаптер намалува фокусна должина до 0.

Основни карактеристики

Број На Модел На:
C/Y-E
Компатибилен Бренд:
Sony, Minolta
Бренд Име:
Mcoplus
Тип:
C/Y-E адаптер за монтирање
Стакло состави:
4 стакло 4 група
Дијаметар и должина:
65*30 mm

Најдобри понуди