• Обновено
F14702 WASP280 280mm Мини 4-оска Fiberglass РК Quadcopter Рамка за Полнење DIY за FPV РК Летало UAV 808 Камера Како 280 Туѓо Низ +FS

F14702 WASP280 280mm Мини 4-оска Fiberglass РК Quadcopter Рамка за Полнење DIY за FPV РК Летало UAV 808 Камера

Buyers rating:
DEN 1038.24

Залиха


Aliexpress Одобрени ПраткатаКина Пост Обичен Мал Пакет Плус
(во Продажба на Шпицот на Сезоната,Ние гарантираме за 45 дена за испорака на главната земји ;55 дена да Русија; 90 дена да Бразил!)
WASP280 280mm Мини 4-оска Fiberglass РК Quadcopter Рамка за Полнење DIY за FPV РК Летало UAV 808 Камера Како 280 Низ
WASP280 280mm 4-оска Fiberglass FPV Quadcopter Рамка за Полнење
Спецификации :
- Материјал : Fiberglass
- Wheelbase : 280mm
- Макс.
Добредојдовте на Мало и Големо.Било какви прашања или цитат,ве молиме слободно да ни порака.И Клиентите треба да добиете план на "Чекање Подготовка",ве Молиме да не остави негативни повратни информации или да се тврди без контакт.Најдобрите Желби на Секој Клиенти Забелешка : ве Молиме љубезно ве молиме да ја проверите вашата земја политика за беспилотни летала и авиони, ако било каков проблем со царината, ние не преземаме никаква одговорност. Ако имате проблем со тоа, ве молиме контактирајте ме слободно или контакт на aliexpress на услуги за детали. пропелер препорачуваме : 6 инчен
- Рака spreed агол : 130 степен
- Макс. За нашите најмили руски клиенти, ве Молиме да забележите SPSR изразат не може да брод на било парцела со батеријата, ако ти треба Батерија , ве молиме избор RETS-експрес, доколку не во порака или на барање, ние само ќе брод од страна на RETS изразат наместо SPSR.поддршка 38mm висина CCD камера леќа, 808 камера компатибилен
- Тежина : 145g
Конфигурација Укажуваат на тоа( НЕ се ВКЛУЧЕНИ ) :
- MT2204-2300 KV 2206 1900 KV, итн
- EMAX Simonk 12 A ESC
- 5~6inch пропелер 6030 6045 3 K Карбонски Влакна Ножеви
- Мини APM, CC3 D Лет контролер
- 1300-2600m Ah lipo батеријата
- Лет време : 8~15mins
Количина :
1 Сет на WASP280 Рамка Unassembly (Не се вклучат сите електронски уреди)
.Вашето задоволство е наш врвен приоритет
Ве молиме да земете во "Одложување Проблем на Логистички" во предвид пред да купите.

Основни карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Бренд Име:
jmt
РК Делови и Accs:
опрема за слетување
Број На Модел На:
WASP280
За Возило Тип:
Авионите
Материјал:
Стаклени Влакна
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
280MM Quadcopter Рамка за полнење

Најдобри понуди